loader-img
loader-img-2
بعدی
بعدی بازگشت
بعدی بازگشت

نه تنبیه، نه تشویق: چگونه انگیزه‌ های درونی را پرورش دهیم

کلیدهای مشاوره 1

ناشر صابرین

نویسنده الفی کن

مترجم اکرم کرمی

سال نشر : 1400

تعداد صفحات : 352

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 95826 10003022
280,000 تومان
افزودن به سبد سفارش

معرفی کتاب

موضوع کتاب حاضر، رفتارگرایی کاربردی است و با هدف به چالش کشیدن روان‌شناسی پاداش و تنبیه به عنوان عاملی مخرب در رفتار کودکان به نگارش در آمده است.

نگارنده به زبانی ساده و با تکیه بر پژوهش‌های علمی بیان می‌کند که برنامه‌هایی که در تغییر رفتار استفاده می‌شود در درازمدت مؤثر نخواهد بود و فقط فرمانبرداری موقت را ایجاد می‌کند. همچنین تشویق و تحسین، رشوه‌ای کلامی است که کودکان را به جلب تأیید بزرگسالان وابسته می‌کند. به اعتقاد وی افراد نیازمند راهکارهایی هستند که آن‌ها را در کنترل کردن دیگران بی‌نیاز کند.

این کتاب دربرگیرنده دوازده فصل است که شش فصل نخست آن، مباحث اصلی در مخالفت با رفتارگرایی کاربردی را مطرح می‌کند. بخش دوم کتاب تأثیر منفی پاداش و راه‌حل‌های جایگزین آن را در ارتباط با عملکرد کارمندان، یادگیری دانش‌آموزان و رفتار کودکان در محیط خانه بررسی می‌کند. در این بخش سه مبحث به صورت جداگانه آمده تا مخاطب دسترسی راحت‌تری به آن‌ها داشته باشد. موضوعات مربوط به محیط کار، مباحث آموزشی، و ارزش‌ها و رفتار کودکان این مباحث را تشکیل می‌دهد که هر کدام در دو فصل آورده شده است.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
شما هم می توانید گزیده انتخابی خود از کتاب را ثبت کنید.
نام و نام خانوادگی
عنوان
برگزیده
کد امنیتی
محصولات مرتبط
بازدیدهای اخیر شما