فراخوانی فراخوانی ...

سلوک عاشورایی - منزل اول: تعاون و همیاری

2204 بازدید

مولف : مجتبی تهرانی

ناشر کتاب : مصابیح الهدی

جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید. همچنین می توانید از QRCode بالا جهت ارسال پیامک استفاده نمایید:
9810003022

مولف : مجتبی تهرانی

ناشر کتاب : مصابیح الهدی

وزن(گرم) : 309

شابک : 978-600-92063-3-9

نوع جلد : جلد نرم

قطع : رقعی (21*14)

سال نشر : 1393

شمارگان : 1500

چاپ جاری : 6

تعداد صفحات : 229

تاریخ ثبت اطلاعات : یکشنبه 29 آبان 1390

تاریخ ویرایش اطلاعات : یکشنبه 8 مهر 1397

کد : 9595

110,000 ریال 99,000 ریال
افزودن به سبد خرید
معرفی کتاب
عظمت قیام انسان ساز حضرت سیّدالشّهداء سبب شده است که نتوان تنها یک هدف برای آن در نظر گرفت یا تنها از یک بُعد و زاویه به آن نگاه کرد.
بر این مبنا، حضرت استاد تلاش کرده اند با مروری بر کلمات و جملات امام حسین(علیه السلام) در طول این حرکت، از مدینه تا کربلا، چارچوبی از اهداف و ابعاد این قیام ارائه کرده و ساختار بحث را با تکیه بر منابع و معارف غنیّ اسلامی، نظیر قرآن کریم و روایات اهل بیت(علیهم السلام) تکمیل نمایند تا مُراد از هر بُعد و هدفی که حضرت سیّد الشّهداء مطرح کرده اند، به درستی روشن شود.
در حقیقت، شیوه ی علمی مباحث استاد، نوعی «تفسیر روایت به آیات و روایات» است. در این شیوه، جملات کلیدی امام حسین(علیه السلام) مبنای «تئوری پردازی علمی» قرار گرفته و سپس به کمک آیاتی از قرآن کریم و سایر روایات اهل بیت(علیهم السلام) تبیین می شود. جاذبه و زیبایی این تفسیر در این است که مخاطب، در خلال این مباحث ضمن دست یابی به فهمی عمیق تر و دقیق تر از کلمات و جملات حضرت، متوجه می شود که هر یک از اهداف قیام عاشوراء را می توان از ابعاد گوناگونِ فقهی، سیاسی، اجتماعی، اخلاقی و عرفانی مورد بررسی قرار داد.
مؤسسه پژوهشی فرهنگی مصابیح الهدی، دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت الله حاج آقا مجتبی تهرانی(دام ظلّه العالی) دوره های این مباحث را که تا کنون درباره «تحلیل قیام عاشوراء» توسّط استاد مورد بررسی قرار گرفته است چاپ می کند.
گزیده کتاب
دستگیری ونجات گمراهان کار حسین (ع) است. این تعبیر زیبایی که ظاهرا از پیامبر اکرم (ص) است که «ان الحسین مصباح الهدی و سفینة النجاة» چقدر زیبا است! سفینه نجات به تعبیر ساده، آن قایقی است که غریق را نجات می دهد. یک وقت هست که «ان الحسین مصباح الهدی و سفینة النجاة» چقدر زیبااست! سفینه نجات به تعبیر ساده، آن قایقی است که غریق را نجات می دهد. یک وقت هست که در دریا افتاده ای و خودت به چیزی متمسک می شوی و بیرون می آیی؛ اما یک وقت هست که کسی دستت را می گیرد و بیرون می کشد؛ این «قایق نجات» است. یعنی کسانی را که دارند غرق می شوند و از وادی انسانیت و الهیت خارج می شوند، دست هایشان را می گیرد و بیرون می کشد. قایق نجات کارش همین است دیگر! یعنی نمی گوید دستت را به من بده، بلکه خودش دست غریق را می گیرد و از ورطه هلاکت بیرون می کشد.
محصولات مرتبط
شخصیت های مرتبط
اخبار مرتبط
کتاب های مرتبط

نظر دهی
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
فراخوانی مجدد تصویر
کد امنیتی
فراخوانی مجدد تصویر