loader-img
loader-img-2
بعدی
بعدی بازگشت
بعدی بازگشت

ترجمه فصل‌ المقال فی تقریر ما بین الشریعة و الحکمة من الاتصال

میراث فکری ایران و اسلام 3 / با گفتاری از محمد عابد جابری و جورج حورانی

ناشر کتاب طه (موسسه فرهنگی طه)

نویسنده ابن رشد

مترجم عدنان فلاحی

تصحیح و تعلیق عدنان فلاحی

سال نشر : 1400

تعداد صفحات : 152

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 95994 10003022
احتمال تاخیر در تهیه
80,000 تومان
افزودن به سبد سفارش

معرفی کتاب

نسبت میان دین و فلسفه، محکم و متشابه، حدوث و قِدَم، تأویل و تفسیر و… از مسائل مهمی است که قرن‌ها سخنان مختلف فیلسوفان و متکلمان را برانگیخته و نزاع‌های فکری مفصلی را به بار آورده است.

فرقه‌های مختلف مسلمان، هر یک با دیدگاه‌های متفاوت در این مسائل غور کردند و هر کدام به زعم خود، سعی در پیراستن دامان شریعت از جهل جاهلان و طعن طاعنان داشتند. فیلسوف، متکلم، اصولی، فقیه و پزشک برجستهٔ مسلمان، قاضی ابن رشد أندلسی (595ق)، در این رساله سعی دارد تا از نگاه یک فیلسوف شریعت‌مدار، پاسخ‌های متفاوتی به این مسائل دهد.
ذهن نقّاد و خرد وقّاد فیلسوف قرطبه، با محور قرار دادن اصل مسلّم «تأویل» و بیان حدود و ثغور آن، در پی گشودن باب گفت‌وگو بوده و سخنان خود را به ادلهٔ نقلی و عقلی پیوست کرده است.

ترجمه این رساله شاید گام کوچکی باشد در جهت نقد و شناساندن هرچه بیشتر تراث مسلمانان و کمک به گسترش گفتمان اندیشه‌ورزی، نقادی و گفت‌وگو در میان معاصران.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
شما هم می توانید گزیده انتخابی خود از کتاب را ثبت کنید.
نام و نام خانوادگی
عنوان
برگزیده
کد امنیتی
محصولات مرتبط
بازدیدهای اخیر شما