فراخوانی فراخوانی ...


کاربر گرامی، لطفا جهت استفاده از تمامی امکانات سایت مانند ثبت سفارش و ورود به حساب کاربری، تنها از مرورگرهای Chrome و Firefox استفاده نمایید. ممکن است برخی از قابلیت های سایت با مرورگر شما سازگار نباشد. با سپاس فراوان

دشت های سوزانناشر کتاب : کتاب نیستان
نوع جلد: جلد نرم
قطع: رقعی
سال نشر: 1390
شمارگان: 2200
چاپ جاری: 3
تعداد صفحات: 362
وزن(گرم): 417
تاریخ ثبت: یکشنبه 29 آبان 1390
تاریخ ویرایش: یکشنبه 9 آبان 1395
کد : 9600
تعداد بازدید: 1103
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید. همچنین می توانید از QRCode بالا جهت ارسال پیامک استفاده نمایید:
9810003022

230000 ریال
معرفی کتاب
این رمان روایتگر ماجراهایی درباره وقایعی از مقطعی خاصی از تاریخ ایران است. نویسنده با تقسیم این رمان به روایات متنوع، در نظر داشته تا گوشه هایی از تاریخ ایران را در دوره حکومت ناصرالدین شاه بیان کند. کرمیار این رمان را با فصل بندی و نامگذاری های داستانی آغاز کرده است.

به نظر می رسد نویسنده درصدد بوده تا این رمان تاریخی را با روایتی قصه ای و سمبلیک آغاز کند. از این رو توصیف برخی جزییات تاریخی در دل داستانی با زبان ساده که قصه گویی در آن نقش پررنگی دارد، از نظر وی اهمیت خاصی داشته است.

پرداختن به مسایل و دقایقی از رویدادهای این دوره از تاریخ ایران که پیرامون وقایعی از جنگ جهانی اول و حضور کشورهای بیگانه در ایران است، همراه با نگاهی به دوران حکومت ناصرالدین شاه در لابه لای عباراتی که از حال وهوای قصه ای دور نمی شوند، از وجوه تاثیرگذار این کتاب به شمار می آیند. کرمیار همچنین تمرکز بر نقش و حضور کشورهای انگلیس و آلمان بر وقایع آن دوره از تاریخ ایران را از نقاط تمرکز خود بر این رمان دانسته است.

گزیده کتاب
فصل آغازین این رمان، «شیخی با شصت زن» نام دارد و این گونه آغاز شده است: «اولین بار که ریحانی به باغ حسین قلی خان نظام السلطنه رفته بود تا شیخ خزعل را از نزدیک ببیند، شیخ از او پرسیده بود: مادرت کیست؟ ریحانی غیرتی شده بود و یک آن تصمیم گفته بود لیچار بار شیخ کند و از باغ بیرون بزند و از خیر دیدار بزرگترین شیخ عرب دوران بگذرد، اما گفته بود: ناز بانو. خزعل هم لب ورچیده بود و گفته بود: یادم نمی آید. بیست روز از عید گذشته بود و باغ پر از شکوفه بود. حسن خان هم داشت به باغ رسیدگی می کرد. وقتی ریحانی خواست برود از حسن خان پرسید: …»


مولف
صادق کرمیار
کرمیار در 26 آذر سال 1338 در تهران متولد شد و تحصیلات ابتدایی و متوسطه را در محله امامزاده حسن و سپه غربی گذرانده و بعد از پیروزی انقلاب در امور تربیتی دو سال فعالیت کرده و سپس به عنوان خبرنگار روزنامه اطلاعات مشغول به کار شد. همزمان در رشته الهیات دانشگاه آزاد نیز به تحصیل ادامه داد و اولین داستان خود را در سال 1367 در روزنامه اطلاعات به چاپ رساند. در سال 1369 مجموعه داستان ایشان به نام "فریاد در خاکستر" به زیر چاپ رفت و بعد از یک سال مجموعه داستان نوجوانان به نام "انتقام در اردوگاه" منتشر شد. اولین …


ناشر کتاب


نظر دهی
شما می توانید نظر خود را ثبت نمایید.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
کاربر گرامی چناچه در تمایل دارید نظر شما با نام خودتان ثبت شود، وارد سایت شوید.
نام
پست الکترونیک
ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد.
نظر

[ فراخوانی مجدد تصویر]


دسته بندی
موردی یافت نشد!


محصولات
موردی یافت نشد!
نویسنده


اخبار
موردی یافت نشد!


ناشرین
موردی یافت نشد!