بعدی
بعدیبازگشت
بعدیبازگشت

راز شادی امام حسین (علیه السلام) در قتلگاه

ناشر لب المیزان

نویسنده اصغر طاهرزاده

تعداد صفحات : 128

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 960310003022
10,000 9,000 تومان
افزودن به سبد سفارش

معرفی کتاب

فهرست مطالب:
مقدمه
مقدمه مؤلف
چه شد که کار به قتل امام حسین(ع)کشیده شد
بهترین انتخاب در سخت ترین صحنه
عامل اصلی شهادت امام حسین(ع)
غفلت از قداست ها
نقش حزب اموی در شهادت امام حسین(ع)
غفلت از باطن قدسی اسلام
اسلامِ دنیایی شده
تفاوت دو نوع برخورد با اسلام
به حاشیه رفتن معنویت!
آفت تولید بدون توحید
وقتی امور فرعیِ زندگی عمده شود
غفلت از عقل قدسی شریعت
ضرورت وجود امام معصوم در ادامه ی دین
هدف اصلی امام حسین(ع)
غفلت از مقام امام(ع)
راز شادی امام حسین(ع) در قتلگاه
جمال هیبت امام(ع) در قتلگاه
با چهره های تابناک، به سوی مرگ
گرفتاری و دلداری!
راز عبادات شب عاشورا
رفع فاجعه ی امویان از جهان اسلام
نقشه ی معاویه در هدم اسلام
دستورالعملی از عالم غیب
آگاهی زینبi از اصول برنامه
پاره کردن پرده ی نفاق امویان
حزب اُموی
شخصیت ابوسفیان و رهبری حزب اُموی
زمینه های حکومت معاویه
آفت خلط امویان با اهل سنت
جنگ نفاق جدید با انقلاب اسلامی
اولین نتیجه
جدایی فریب خوردگان از امویان
شکست بن بست
توقفِ تأثیرگذاری امویان
روم دیروز و غرب امروز
زیبایی های کربلا

مقدمه مؤلف را از نظر می گذرانید:

باسمه تعالی
1- مسلّم «هرکس به هر مقامی رسید از کربلا رسید». اما آنچه بیش از همه مهم است چگونه دیدنِ کربلا است. اگر کربلا وطن عشق است و نوید جاودانگی و آموزشکده ی نهراسیدن از مرگ؛ در «چگونه دیدنِ کربلا» یک نگاه دیگر را نیز باید از یاد نبرد و آن؛ «چه شد که کار به قتل سلطان عشق یعنی حسین(ع)کشیده شد»؟

2- در «چگونه دیدنِ کربلا»؛ یک وقت به حسین(ع) می نگریم که چگونه دل ها را تا اوج اُنس با خدا جلو می برد و در دریای اشکِ شوقِ وصل غرق می کند و یک وقت به یزیدیان می نگریم که چگونه حزب اموی خواستند اسلام را از حقیقت بیندازند و به نظاره ی غم های اهل البیتh می نشینیم که چه خون دل ها خوردند.

3- در «چگونه دیدنِ کربلا»؛ یک وقت راه انسان را به سوی کعبه ی مقصود، در راه حسینu می نگریم و یک وقت باید راه انحراف از اسلام را در خونِ ریخته ی سیدالشهداءu ریشه یابی نماییم تا کربلا را با دو چشم «جمال» و «جلال» دیده باشیم.

4- در «چگونه دیدنِ کربلا»؛ هرچند ناخواسته، لحظه ای باید چشم از حسینu برداشت و به لشکری چشم دوخت که سراسر ظلمات است و سعی نماییم جایگاه تاریخی آن لشکر را ریشه یابی کنیم و روح و روان آنان را کالبدشکافی نمود تا معلوم شود از کجا شروع کرده اند که هم اکنون در جبهه ی مقابله با حسینu قرار دارند.

5- در «چگونه دیدنِ کربلا»؛ باید به لبخندهای حسینu در قتلگاه نیز چشم دوخت که چه خطر بزرگی را از سر اسلام عزیز به در برده است که این چنین در خون خود قهقهه می زند و صدای شکر خود را از این پیروزی به آسمان بلند کرده است؟

6- در «چگونه دیدنِ کربلا»؛ اگر بصیرتِ فهم فاجعه ی امویان شناخته نشود که چه نقشه ها در سر داشتند، هرگز به فهم کربلای حسینu نخواهیم رسید و در آن صورت به هیچ کجا نرسیده ایم.

7- در «چگونه دیدنِ کربلا»؛ می توان فهمید چگونه در بازار عشق و شهادت می شود «خود» را بدهید و اسلامِ از دست رفته را بازستانید و به معجزه ی عشق ایمان بیاورید که در مسیر عشق، هرگز راه ادامه ی اسلام به بن بست نمی رسد، هرچند حزب پیچیده ی اموی مسیر آن را سدّ کند و لذا شناختن حیله های عظیم امویان ما را متوجه نقش عظیم حسینu می نماید که راه حسینu چگونه راهی است ، راهی که هرگز امویان آن را نمی بینند و از آن سر در نمی آورند.

8- در «چگونه دیدنِ کربلا»؛ اگر جایگاه مناجات های شب عاشورا درست دیده نشود، هرگز کربلا دیده نشده است و هرگز راز نشاط و امیدواری حسینu در بعد از ظهر عاشورا فهمیده نخواهد شد و از حادثه کربلا که باید تا ابد جان ما را گرم نگه دارد محروم می شویم.

9- در «چگونه دیدنِ کربلا»؛ وقتی برای تو محبوب ترین انسان ها، اصحاب کربلا خواهند بود که بفهمی چه می فهمیدند که این چنین مرگی را انتخاب کردند، و پروانه وار در کنار مولایشان پَرپَر شدند تا در شهادت مولایشان او را کمک کرده باشند و نه در حفظ کردن و ماندن آن حضرت. آیا عجیب تر از این می شود که یاران امام، امام را در تحقق بهترین شهادت یاری کنند؟ چه رازی در ماندگاری اسلام در این نوع مُردن یافتند؟

سعی کن کتاب را جهت یافتن چنین رازی ورق بزنی.
 • زبان کتاب
  فارسی
 • شابک
  978-964-2609-28-4
 • چاپ جاری
  8
 • تاریخ اولین چاپ
  1390
 • شمارگان
  3000
 • نوع جلد
  جلد نرم
 • قطع
  رقعی
 • تعداد صفحات
  128
 • ناشر
 • نویسنده
 • وزن
  184
 • تاریخ ثبت اطلاعات
  یکشنبه 29 آبان 1390
 • شناسه
  9603
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
محصولات مرتبط
اخبار مرتبط