loader-img
loader-img-2
بعدی
بعدی بازگشت
بعدی بازگشت

انسان کنش شناسی پسامدرنیته: مبانی انسان شناختی اندیشه اجتماعی معاصر در دیدگاه آنتونی گیدنز و جان سرل

post modernitic human actology

ناشر پژوهشگاه حوزه و دانشگاه

نویسنده سید حمیدرضا حسنی | هادی موسوی

سال نشر : 1400

تعداد صفحات : 215

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 96158 10003022
40,000 38,000 تومان
افزودن به سبد سفارش

معرفی کتاب

این کتاب، پاسخ به پرسمان نقش انسان در اندیشه‌های انسانی/اجتماعی دوره پستمدرنیته یا پسامدرنیته با محوریت دیدگاههای انسانکنششناختی آنتونی گیدنز و جان راجرز سرل است؛ پرسمانی که در درون خود به بررسی نقش انسان در شکل‌گیری علوم انسانی/اجتماعی میپردازد؛ این دوره جدید از علوم انسانی و اجتماعی در حالت سلبی خود به نفی علوم اجتماعی شکل گرفته در دوره مدرن می‌پردازد و آن را از دو جهت نفی می‌کند: از یک سو به عدم کفایت این نوع از علم اجتماعی و نظریه اجتماعی برای شناسایی جامعه مدرن در دوره اخیر جهان می‌پردازد و از سوی دیگر این دانش را برای کنترل جهان جدید از کفایت لازم برخوردار نمی‌بیند. اما در حالت ایجابی با نقد نظریه‌ها و ساختارهای علمی و موضوع علوم اجتماعی که در دوره کلاسیک علوم اجتماعی مورد بحث واقع می‌شد مبانی جدید، نظریه‌ها و مفاهیم جدیدی را برای علوم اجتماعی معرفی می‌کند. و در آخر اینکه که شناسایی و کنترل جهان کنونی را نمیتوان با ابزارهای دانش کلاسیک علوم اجتماعی دوره مدرن به دست آورد.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
شما هم می توانید گزیده انتخابی خود از کتاب را ثبت کنید.
نام و نام خانوادگی
عنوان
برگزیده
کد امنیتی
محصولات مرتبط
بازدیدهای اخیر شما