loader-img
loader-img-2
بعدی
بعدی بازگشت
بعدی بازگشت

راهنمای‌ بهبود روابط خواهر و برادرها

کلیدهای تربیت کودکان و نوجوانان

ناشر صابرین

نویسنده پت اسپانگین | ویکتوریا ریچاردسون

مترجم سارا رئیسی طوسی

سال نشر : 1398

تعداد صفحات : 176

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 96170 10003022
27,000 تومان
افزودن به سبد سفارش

معرفی کتاب

دعوا و کشمکش میان خواهر و برادرها یکی از مسائلی است که بیش‌تر خانواده‌ها با آن مواجه هستند.

برخی کودکان به محض ورود عضو جدیدی به خانواده ـ تولد خواهر یا برادر ـ موضع‌گیری کرده و در پذیرش این عضو با مشکل مواجه می‌شوند. کتاب حاضر از مجموعه‌ی "کلیدهای تربیت کودکان و نوجوانان" به مساله‌ی روابط میان خواهرها و برادرها اختصاص یافته است.

نگارنده در این کتاب به والدین می‌آموزد که چگونه به فرزندان خویش در برقراری پیوندهای محکم و پایدار، کمک کنند. وی با بیان مسائل و مشکلات در قالب داستان‌هایی کوتاه به موضوعاتی چون داد و بیداد، چنگ زدن، رقابت هم‌شیره‌ها و عدم آمادگی برای پذیرش عضو جدید پرداخته است.

نگارنده در صحبت‌های خویش برخی رفتارهای اشتباه والدین در تربیت کودک از جمله تلاش برای پایان‌بخشیدن به دعوا، مقایسه کردن بچه‌ها، برچسب زدن و فرق گذاشتن را بررسی می‌کند.
وی در ادامه برخی مسائل را برای شناخت صحیح‌تر بچه‌ها بیان می‌کند که از آن جمله است: هر بچه فرد مستقلی است، هر بچه استعدادهای خاص خویش را دارد و بچه‌های معلول احساس خاص خویش را دارند.

نگارنده در بخش پایانی به موضوع خانواده‌هایی اشاره می‌کند که تعداد بچه‌ها به علت ازدواج‌های مجدد در کنار یک‌دیگر بیش‌تر شده و اختلاف‌هایی میان آن‌ها به وجود می‌آید.
وی برای حل مشکلات آنان نیز راه‌حل‌هایی را عرضه کرده است.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
شما هم می توانید گزیده انتخابی خود از کتاب را ثبت کنید.
نام و نام خانوادگی
عنوان
برگزیده
کد امنیتی
محصولات مرتبط
بازدیدهای اخیر شما