loader-img
loader-img-2
بعدی
بعدی بازگشت
بعدی بازگشت

توصیف آکادمیای بین الملل علوم انسانی

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 96813 10003022
55,000 49,500 تومان
افزودن به سبد سفارش

معرفی کتاب

در دنیای امروز فعالیت‌های آکادمیک در حوزه علوم انسانی با اندیشه‌ورزی و باورمندی و نیز گروه‌های قدرت و منافع جمعی، ارتباط مستقیمی برقرار کرده است. این‌ها همه فضایی برای تبادل آراء فراهم آورده تا افکار و اندیشه‌ها بتوانند از مکانی به مکانی دیگر و از شخصی به شخصی دیگر منتقل شوند. از آنجا که این ظرفیت عظیم با اعمال محدودیت‌های مختلف نیز از کار نخواهد افتاد، لذا کشورهای مختلف و گفتمان‌های فکری متفاوت، چاره‌ای جز مشارکت فعّال و نقش‌آفرینی گسترده در این عرصه ندارند. با این وجود باید گفت که تاکنون از این ظرفیت در کشورمان ـ به مثابه دیپلماسی علمیِ علوم انسانی ـ کمتر بهره‌برداری شده است.

نوشتار پیش رو مجموعه‌ای سامان‌یافته از تولیدات فکری، پیگیری مجدانه و تجربیات فردی مبتنی بر چنین دغدغه‌ای است. در این مجموعه شماری از یادداشت‌ها و بینش‌های پراکنده پیشین در این خصوص، گرد هم آمده و در شکلی پیوسته، سامان یافته است. بسیاری از آن‌ها برآمده از چالش‌های مشارکت، تجربه حضور، تحصیل و کنش میدانی نگارندگان و یا دوستان آن‌ها است. به این ترتیب، کتاب پیش‌رو در ابتدا تصویری کلی از آکادمیای بین‌المللی علوم انسانی در حوزه مسائل مربوط به ایران (مطالعات خاورمیانه، اسلام‌شناسی، ایران‌شناسی و … ) ارائه می‌کند و سپس به بررسی چالش‌ها و ظرفیت‌های دیپلماسی ایران برای مشارکت فعال در این زمینه می‌پردازد.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
شما هم می توانید گزیده انتخابی خود از کتاب را ثبت کنید.
نام و نام خانوادگی
عنوان
برگزیده
کد امنیتی
محصولات مرتبط
بازدیدهای اخیر شما