loader-img
loader-img-2
بعدی
بعدی بازگشت
بعدی بازگشت

انسان سیاسی: مبانی اجتماعی علم سیاست

Political Man: The Social Bases of Politics

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 97174 10003022
احتمال تاخیر در تهیه
63,000 تومان
افزودن به سبد سفارش

معرفی کتاب

کتاب انسان سیاسی برای مخاطبان متعددی در نظر گرفته شده است: اشخاصی که به طور کلی به علم سیاست علاقه‌مندند، تحلیلگران دانشگاهی، دانشجویان، و دستاندرکاران. مسئله عمده‌ای که در این کتاب به بررسی آن پرداخته می‌شود عبارت است از دموکراسی به منزله یکی از خصوصیات نظام‌های اجتماعی. اصلی‌ترین موضوع‌های مورد بحث عبارت‌اند از شرایط لازم برای برقراری دموکراسی در جوامع و سازمان‌ها؛ عواملی که بر مشارکت انسان‌ها در امور سیاست، به ویژه بر رفتارشان به عنوان رأی‌دهنده، تأثیر می‌گذارند؛ و سرچشمه‌های حمایت از ارزش‌ها و جنبش‌هایی که نهادهای دموکراتیک را سر پا نگه می‌دارند یا تهدید می‌کنند. غرض این نیست که این پژوهش‌ها در زمینه جامعه‌شناسیِ علم سیاست عمدتاً به صورت مجموعه مقالاتی عرضه شوند که از قضا نویسنده‌ای واحد آنها را نگاشته است. نویسنده کوشیده است تا از میان مقاله‌های گوناگون خود آنهایی را برگزیند که سهم جامعه‌شناس را در شناختن و شناساندن نظام‌های سیاسی دموکراتیک به بهترین نحو ترسیم می‌کنند. در کتابی که صرفاً از طریق مقاله‌های قبلاً موجود فراهم آید دشواری‌هایی برای خواننده به وجود می‌آید، زیرا بسیاری از مسائل و موضوعاتی که باید به نحوی منطقی به بحث گذاشته شوند حذف می‌گردند. نویسنده سعی کرده است که با نوشتن تعدادی مقاله، به ویژه برای این مجلد، و با بازنویسی گسترده مقاله‌های دیگر این نقص را برطرف کند و از طریق این بازنگری‌ها کتابی یکپارچه و هماهنگ بیافریند.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
شما هم می توانید گزیده انتخابی خود از کتاب را ثبت کنید.
نام و نام خانوادگی
عنوان
برگزیده
کد امنیتی
محصولات مرتبط
بازدیدهای اخیر شما