loader-img
loader-img-2
بعدی
بعدی بازگشت
بعدی بازگشت

خاطرات آیت الله محسن مجتهد شبستری

ناشر مرکز اسناد انقلاب اسلامی

نویسنده سمیرا عظیمی گلوجه

سال نشر : 1400

تعداد صفحات : 355

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 97366 10003022
100,000 95,000 تومان
افزودن به سبد سفارش

معرفی کتاب

کتاب خاطرات «آیت الله محسن مجتهد شبستری» در هشت فصل تنظیم شده است. فصل اول به خاطرات وی از دوران کودکی، تحصیلات مقدماتی و خانواده اختصاص دارد. فصل دوم، دوران اقامت و تحصیل وی در قم را دربرمی‌گیرد. فصل سوم، به آغاز فعالیت‌های مبارزاتی راوی پرداخته و فصل چهارم، از حضور وی در مسجد «طلاچیان» تا پیروزی انقلاب اسلامی را روایت می‌کند.

آیت الله مجتهد شبستری، روایتی از ضربه‌های مردم به رژیم در حال احتضار پهلوی را نقل می‌کند. او با اشاره به وقایع روز 21 بهمن 57 می‌گوید:

بعدازظهر روز 21 بهمن معلوم شد که به‌رغم اعلام حکومت نظامی توسط شاپور بختیار، امام (ره) فرموده‌اند همه مردم به خیابان بروند، حکومت‌نظامی را نقض کنند و به تظاهرات خود ادامه دهند. با تعدادی از اهل مسجد صحبت کردم که ما نیز با مسجدیان به خیابان برویم و تظاهرات کنیم. حدود یک ساعت مانده به اذان مغرب، پنجاه شصت نفر از اهالی مسجد جلوی منزل من آمدند و باهم به خیابان سهروردی رفتیم و در حین تظاهرات به جمعیت نیز افزوده می‌شد. با برخاستن بانگ اذان به مسجد رفتیم و پس از نماز، عده‌ای از افراد محافظه‌کار و محتاط گفتند: حاج‌ آقا! دیگر بیرون نرویم و در همین جا شما صحبت کنید.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
شما هم می توانید گزیده انتخابی خود از کتاب را ثبت کنید.
نام و نام خانوادگی
عنوان
برگزیده
کد امنیتی
محصولات مرتبط
بازدیدهای اخیر شما