loader-img
loader-img-2
بعدی
بعدی بازگشت
بعدی بازگشت

معنا

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 97387 10003022
احتمال تاخیر در تهیه
60,000 تومان
افزودن به سبد سفارش

معرفی کتاب

به تعبیر نویسنده، «معنا» از کانونی‌­ترین و فراگیرترین مفاهیمی است که آدمی در اختیار دارد، به طوری که گزافه نیست «جهان انسانی» را با «جهان معنا» معادل بگیریم. افزون بر این، بحث از معنا و حامل اصلی­‌اش، یعنی «زبان»، یکی از مهمترین مسائلی است که در کانون توجه فلاسفه قرار داشته است: از بحث­‌های کلاسیک افلاطون تا «فلسفۀ زبانِ» سدۀ بیستم. در امتداد این سنت، دیوید کوپر در کتاب معنا می­‌کوشد با عزیمت از بحث­‌های تخصصی-تحلیلی درباب «معنای زبانی» -معنایی که با کلمات، جملات و اظهارات زبانی همبسته­ است - شرحی عام­‌تر از این مقولۀ بنیادین ارائه دهد و نشان دهد چگونه می‌­توان از «معنا»ی آثار هنری، آیین­‌ها و مناسک، کنش­‌های اجتماعی، ژست‌­های بدنی و درنهایت «هدف یا غایت زندگی» سخن گفت.

کوپر، برخلاف بسیاری از آثار معاصر در باب فلسفه معنا و زبان، دغدغه طراحی «نظریه‌­­ای» در باب معنا را ندارد، بلکه می‌کوشد «معنای معنا» را از طریق کندوکاو در بُرد گستردۀ «معنا» و نقش­‌های گوناگون آن در زندگی روشن سازد. بدین ترتیب، نویسنده، با خارج کردن مسأله معنا از بحث­‌های فنیِ فلسفۀ زبان، بصیرت­‌های تازه­ای راجع به «دلالت»، «کارکرد» و «جایگاه» آن به ما انتقال دهد که نه فقط مورد علاقۀ فلاسفۀ زبان است، بلکه همچنین می‌تواند برای همۀ دانشجویان و خوانندگانی که به وجهی از وجوه درگیرِ مسئلۀ «معنا» هستند مفید واقع گردد.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
شما هم می توانید گزیده انتخابی خود از کتاب را ثبت کنید.
نام و نام خانوادگی
عنوان
برگزیده
کد امنیتی
محصولات مرتبط
بازدیدهای اخیر شما