loader-img
loader-img-2
بعدی
بعدی بازگشت
بعدی بازگشت

بادهای برفی

خاطرات سروان عراقی احمدغانم الربیعی

ناشر سوره مهر

نویسنده احمد غانم الربیعی

مترجم محمدنبی ابراهیمی

تعداد صفحات : 106

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 974 10003022
21,000 20,000 تومان
افزودن به سبد سفارش

معرفی کتاب

سروان عراقی؛ احمد غانم الربیعی، در این کتاب روایات خود را از دوران تحصیل در دانشکده نظامی آغاز می کند. او از ظلم هایی که در این دانشکده بر دانشجویان می شد، خبر می دهد و خاطرات او حاکی از این موضوع است که نیروهای عراق با هم وطنان خود نیز رفتاری ناشایست داشتند. فصل یکم، خاطرات احمد غانم تا آغاز جنگ را شامل می شود. فصل دوم، درباره مأموریت ویژه وی در لشکر دوم و حمله به شهر مهران است. فصل سوم «خرمشهر و خاطراتی ویژه» نام گرفته. فصل چهارم نیز با پناهنده شدن احمد غانم به عربستان و سپس ایران به پایان می رسد.
امروز آثاری از افسران عراقی در کشورهای دیگر به خصوص ایران منتشر می شود. این کتاب ها بیانگر آن است که عراقی ها مانند آلمان ها صاحب ادبیات ضدجنگ هستند؛ زیرا هم متجاوز بوده اند و هم مغلوب. آلمان خاکستر شده هیچ هدف ارزشمندی را در دو جنگ جهانی دنبال نمی کرد. به همین خاطر متجاوز شکست خورده نمی تواند ادبیات مقاومت خلق کند. ادبیات جنگ اساساً سیاسی و افشاگرانه است. یکی از اصلی ترین هدف نویسندگان این گونه ادبی مقابله و افشای تفکر سیاسی حاکمان خود است؛ تفکری که از آن بوی باروت و کشورگشایی به مشام می رسد. اعتراض ادبی نظامیان عراق که سخت گزنده است، حکایت از تجاوزی دارد که نویسندگان یا اعتقادی به برافروخته شدن شعله های این جنگ نداشتند و یا در نیمه راه دست حزب بعث برای آنان رو شده است. شباهت فراوانی میان جنگ نازی ها و بعثی ها وجود دارد، هر دو کشور از آرمان ها و مرام نامه های دو حزب نژادپرست دنباله روی می کنند و حزب خود را نژاد برتر می دانند.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
شما هم می توانید گزیده انتخابی خود از کتاب را ثبت کنید.
نام و نام خانوادگی
عنوان
برگزیده
کد امنیتی
محصولات مرتبط
بازدیدهای اخیر شما