loader-img
loader-img-2
بعدی
بعدی بازگشت
بعدی بازگشت

به داد ما برسید! ناگفته های نامه تاریخی علی شمخانی فرمانده سپاه خوزستان

4 (1)

ناشر سوره مهر

نویسنده احد گودرزیانی

مصاحبه گر محمدمهدی بهداروند

راوی کتاب علی شمخانی

تعداد صفحات : 23

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 975 10003022
30,000 28,500 تومان
افزودن به سبد سفارش

معرفی کتاب

همیشه و در شرایط جنگی هر کشوری نامه های زیادی رد و بدل می شود. گاه برخی از این نامه ها به دلیل محتوا و اهمیتی که در زمان انتشار و یا نگاشتن خود دارند، نقش مهمی پیدا می کنند و به واسطه تاثیرگذاری شان در ذهن همه ماندگار می شوند.
26 سال پیش، هنگام وقوع جنگ تحمیلی در ایران هم یکی از این نامه ها توسط علی شمخانی، فرمانده وقت سپاه خوزستان نوشته شد. او در آن روزها در شرایطی قرار گرفت که ناچار شد نامه ای بنویسد و نسبت به نداشتن مهمات و نرسیدن آر پی جی و خمپاره اعتراض کند. شمخانی در این نامه، مسئولان را مورد خطاب داده و نوشته اش را با جمله «مسئولین، مسلمین، به داد ما برسید» آغاز کرده است، اما این سئوال پیش می آید که چرا این نامه توانسته ماندگار شود؟
شمخانی این نامه را خطاب به شورای عالی دفاع وقت، با ریاست بنی صدر به رشته تحریر درآورده، بی کفایتی، کارشکنی و خیانت های او را به نوعی مطرح کرده و موجب بروز اتفاقات بزرگی شده است. از مهم ترین دستاوردهای این نامه می توان به عزل ابوالحسن بنی صدر ـ نخستین رئیس جمهور ایران پس از پیروزی انقلاب اسلامی ـ از فرماندهی کل قوا و رای مجلس شورای اسلامی به عدم کفایت سیاسی اشاره کرد.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
شما هم می توانید گزیده انتخابی خود از کتاب را ثبت کنید.
نام و نام خانوادگی
عنوان
برگزیده
کد امنیتی
محصولات مرتبط
بازدیدهای اخیر شما