loader-img
loader-img-2
بعدی
بعدی بازگشت
بعدی بازگشت

پدیدارشناسی هوسرل

ناشر روزبهان

نویسنده دان زهاوی

مترجم مهدی صاحبکار | ایمان واقفی

ویراستار علی نجات‌ غلامی

سال نشر : 1398

تعداد صفحات : 320

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 98247 10003022
170,000 161,500 تومان
افزودن به سبد سفارش

معرفی کتاب

در کتاب حاضر نویسنده در مقدمه ای به این نکته تأکید دارد که رویکرد و علاقه به پدیدارشناسی «هوسرل» در دهه نخستین قرن بیست ویک یعنی همین چند سال اخیر دچار یک رنسانس جهانی شده است. در این کتاب بیان می شود که پدیدارشناسی پس از چندین دهه از آغاز شکل گیری آن به جنبشی گسترده با شاخه های متعدد بدل شد. چهار جریان اصلی در این مکتب پدید آمدند که از آن ها با عنوان پدیدارشناسی اگزیستانسیالیستی، پدیدارشناسی رئالیستی یا واقع گرا، پدیدارشناسی هرمنوتیکی که در ایران شناخته شده تر است و همچنین پدیدارشناسی تقویمی یاد می شود. این کتاب در سه فصل نوشته شده: «هوسرل اولیه»، «چرخش هوسرل به سوی فلسفه فرا رونده» و نهایتا «هوسرل متأخر». در این سه فصل تا حد زیادی چشم اندازهای گاهشمارانه بو سیستماتیک به هم پیوند خورده و به طورکلی شرحی از تکوین فلسفه «هوسرل» از نخستین تحلیل هایش در منطق و روی آورندگی و نیز تحلیل های فلسفه فرارونده دوران بلوغ فکری او درباره فروکاست و تقویم و تا آخرین تحلیل هایش در مورد بینا سوبژکتیویته و زیست جهان را دنبال می کند.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
شما هم می توانید گزیده انتخابی خود از کتاب را ثبت کنید.
نام و نام خانوادگی
عنوان
برگزیده
کد امنیتی
محصولات مرتبط
بازدیدهای اخیر شما