loader-img
loader-img-2
بعدی
بعدی بازگشت
بعدی بازگشت

پاییز 59: خاطرات زهره ستوده

5 (1)

ناشر سوره مهر

نویسنده زهره ستوده

مصاحبه گر سیده اعظم حسینی | ناهید سلمانی

تعداد صفحات : 119

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 983 10003022
20,000 19,000 تومان
افزودن به سبد سفارش

معرفی کتاب

کتاب «پاییز 59»، نقبی است به خاطرات سال های دور یکی از شاهدان عینی روزها و ماه های آغازین دفاع مقدس، زهره ستوده (عیوضیان) از اهالی خرمشهر متقارن آغاز جنگ تحمیلی، دختر جوانی بود که روزهای بسیاری را در خرمشهر و آبادان محاصره شده، سپری کرد. وی که صادقانه به سرزمینش عشق می ورزید تا آخرین روزهای پایداری خرمشهر در این شهر برجا ماند و به مبارزه و کمک به رزمندگان مشغول بود و پس از آن در آبادان به فعالیت هایش ادامه داد. حتی ازدواج مانع کار وی نشد و تا زمانی که به علت موقعیت شغلی همسرش مجبور به مهاجرت به تهران شد هم چنان در ارگان ها و سازمان های مختلف مشغول خدمت به رزمندگان و ساماندهی اوضاع جنگ زده های شهرهای مختلف بود.
او در این روایت ساده و صمیمانه به واکاوی گذشته ها می پردازد و خاطرات سال های دور را ورق می زند؛ خاطراتی که آغازگر آن هفت سالگی زهره ستوده است. او از خود و اعضای خانواده اش می گوید؛ از استخدام برادرش، ورود خواهرش به دانشسرا، از راهپیمایی های انقلاب و از سرایت آشوب های قومی به خرمشهر. لابه لای خاطرات او می توان لحظه به لحظه جنگ را به وضوح دید و او از آشوب های قومی که با عنوان اختلاف های عرب و عجم شکل می گیرد، به وضوح حرف می زند و روایتش به گونه ای است که می توان چگونگی وقوع و شروع جنگ در خرمشهر را درک کرد.
راوی به عنوان یک شاهد عینی سعی می کند در این کتاب خاطراتش را با حالتی مستندگونه بیان کند تا روزهای مقاومت خرمشهر را با شکلی نزدیک به واقعیت به ما ارائه کرده باشد.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
شما هم می توانید گزیده انتخابی خود از کتاب را ثبت کنید.
نام و نام خانوادگی
عنوان
برگزیده
کد امنیتی
محصولات مرتبط
اخبار مرتبط
بازدیدهای اخیر شما