loader-img
loader-img-2
بعدی
بعدی بازگشت
بعدی بازگشت

در کوچه های خرمشهر

ناشر سوره مهر

نویسنده مریم شانکی

سال نشر : 1390

تعداد صفحات : 208

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 986 10003022
14,000 13,300 تومان
افزودن به سبد سفارش

معرفی کتاب

آن زمان که همه به دنبال دفاع از ایران، حفظ خاک ایران و بیرون راندن متجاوزان از خاک خرمشهر بودند، زنی بود که خوب می دانست روزی و روزگاری جنگ تمام می شود و از آن خاطره ای بر جای می ماند؛ خاطره ای که جای خالی بسیاری از رزمندگان را با خود خواهد داشت. چون بسیاری از این مردان و زنان آسمانی شهید می شدند و از آنها تنها نامی در خاطر مردم خواهد ماند. او ضبط صوت کوچکش را برداشت و قدم به قدم کوچه های خرمشهر را پشت سر گذاشت تا دیده ها و شنیده های این رزمندگان را جمع آوری کرده و به عنوان یک سند حفظ کند. حالا هم آنها را در کتابی به نام «در کوچه های خرمشهر» منتشر کرده است.
مریم شانکی همان زنی است که پا به میدان جنگ گذاشت تا با گفت وگوهایی که انجام می دهد، بتواند حال و هوای بهشتی آن روزها را حفظ کند و به نسل های بعد نشان دهد که روزی مردمانی بودند که جنگ را با همه تلخی هایش شیرین نگاه کردند و بی هیچ ترسی از شهادت رو در روی دشمن ایستادند.حالا این کتاب تبدیل به اثری جامع شده که گفت و گوهای مریم شانکی با افرادی چون شهید بهروز مرادی، صالح موسوی فرهاد دشتی، محمد نورانی و همچنین 7 زن خرمشهری را در بر می گیرد؛ زنانی که مردانه در برابر تجاوزات دشمن بعثی ایستادگی کرده اند. این کتاب، مشکلات روزهای نخستین جنگ، کمبود تدارکات و کمبود نیرو و تجهیزات نظامی، ایثار و فداکاری در برابر دشمن و مقاومت در مقابل اشغال خرمشهر و صحنه های دلخراش شهادت شهدا را به خوبی روایت می کند.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
شما هم می توانید گزیده انتخابی خود از کتاب را ثبت کنید.
نام و نام خانوادگی
عنوان
برگزیده
کد امنیتی
محصولات مرتبط
اخبار مرتبط
بازدیدهای اخیر شما