loader-img
loader-img-2
بعدی
بعدی بازگشت
بعدی بازگشت

ماموریت در خرمشهر

خاطرات سرهنگ عراقی صبار فلاح اللامی

ناشر سوره مهر

نویسنده صبارفلاح اللامی

مترجم مهرداد آزاد

سال نشر : 1386

تعداد صفحات : 199

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 987 10003022
24,000 22,800 تومان
افزودن به سبد سفارش

معرفی کتاب

«کتاب ماموریت در خرمشهر» خاطرات سرهنگ فلاح اللامی از فرماندهان ارتش عراق است که وی در خاطرات خود به افشا و جنایات اسرار ارتش بعث عراق پرداخته است. در این کتاب، فلاح اللامی، آمادگی ارتش عراق قبل از جنگ عراق و همچنین اشغال خرمشهر و جنایت تجاوزات و غارت وحشیانه بعثی ها در این مناطق را تشریح کرده است. وی همچنین به پیروزی نیروهای ایرانی در عملیات آزادسازی خرمشهر اشاره کرده، اسنادی نیز از ارتش عراق در کتاب ضمیمه شده است. صاحب خاطره قبل از جنگ رییس کمیته واردات اسلحه در عراق بوده است.
جنایات صدام در کویت، جنگ اول خلیج فارس و قیام شیعیان در زمان صدام نیز از جمله فصول کتاب هستند.
فلاح اللامی همچنین از چگونگی رفتار با اسرای ایرانی، از قهرمانی و دلاوری رزمندگان ایرانی نیز گفته است. وی به علت عدم شرکت در سرکوب انتفاضه شیعان عراق از عراق متواری و به ایران پناهنده شده است.
مؤلف در پیشگفتار این کتاب آورده است که درست است که ارتش اسلامی ایران در ابتدای جنگ، فاقد آرایش کلاسیک و تشکیلات منسجم بود، اما در عملیات آزادسازی خرمشهر و شکستن حصر آبادان و پس از آن به سمت سازمان یافتگی پیش رفت.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
شما هم می توانید گزیده انتخابی خود از کتاب را ثبت کنید.
نام و نام خانوادگی
عنوان
برگزیده
کد امنیتی
محصولات مرتبط
اخبار مرتبط
بازدیدهای اخیر شما