loader-img
loader-img-2
بعدی
بعدی بازگشت
بعدی بازگشت

پیش از آنکه قهوه ات سرد شود - جلد دوم

ناشر کتابستان معرفت

نویسنده توشیکازو کاواگوچی

مترجم گیتی اشرفیان

سال نشر : 1400

تعداد صفحات : 200

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 99384 10003022
80,000 72,000 تومان
افزودن به سبد سفارش

معرفی کتاب

کتاب «پیش از آنکه قهوه‌ات سرد شود»، نوشته‌ی توشیکازو کاواگوچی، به همت نشر مون به چاپ رسیده است. در محله‌ی کوچکی در توکیو، کافه‌ای با بیش از یکصد سال قدمت وجود دارد که برای مشتریانش قهوه‌های ویژه‌ای آماده می‌کند. این کافه در کنار سِرو قهوه، تجربه‌ی منحصربه‌فردی هم به آدم‌ها هدیه می‌کند: فرصتی برای برگشتن به عقب در محور زمان.

در رمان «پیش از آنکه قهوه‌ات سرد شود»، ما با چهار مشتری همراه می‌شویم که برای سفر به زمان گذشته انگیزه‌‌های خاصی دارند: مواجهه با مردی که آن‌ها را ترک کرده، گرفتن نامه‌ای از شوهری که دچار آلزایمر زودرس شده، دیدن خواهری برای آخرین‌بار و دیدن دختری که هرگز فرصت خوب شناخته‌شدنش به دست نیامده است.

اما سفر به گذشته، خطرات خاص خود را هم دارد: مشتریان باید روی یک صندلی خاص بنشینند، آن‌ها نمی‌توانند کافه را ترک کنند و درنهایت باید پیش از آنکه قهوه سرد شود به زمان حاضر بازگردند.

داستان زیبای توشیکازو کاواگوچی سؤالی به قدمت مواجهه‌ی بشر با مقوله‌ی تفکر را پیش می‌کشد: اگر بتوانید در محور زمان به عقب بازگردید، چه تغییراتی می‌کنید؟ مهم‌تر از آن، در این بازگشت چه کسی را می‌خواهید ملاقات کنید؟ شاید برای آخرین‌بار در عمرتان؟

تردیدی نیست که رمان کاواگوچی با ریتم آرام خود و ایده‌ی منحصربه‌فردش، یکی از آثار خواندنی ادبیات تخیل‌محور است. رمانی که در آن فضاها و شخصیت‌ها به‌خوبی ساخته شده‌اند و در خدمت بافت کلی رمان هستند.

شاید تأثیر رمان کاواگوچی رو بتوان معادل تأثیر نوشیدن یک فنجان قهوه در یک روز سرد برفی در کنار پنجره توصیف کرد: به همان اندازه لذیذ، به همان اندازه خواستنی.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
شما هم می توانید گزیده انتخابی خود از کتاب را ثبت کنید.
نام و نام خانوادگی
عنوان
برگزیده
کد امنیتی
محصولات مرتبط
بازدیدهای اخیر شما