loader-img
loader-img-2
بعدی
بعدی بازگشت
بعدی بازگشت

سینمای اشیا: جهانی‌ سازی و موضوع فرابشری

ناشر صاد

نویسنده الیزابت ازرا

مترجم زهرا جهرمی

سال نشر : 1401

تعداد صفحات : 225

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 99865 10003022
احتمال تاخیر در تهیه
92,000 تومان
افزودن به سبد سفارش

معرفی کتاب

نویسنده، استاد سینما و فرهنگ در دانشگاه استرلینگ اسکاتلند است. الیزابت ازرا در این کتاب در پی مطالعه‌ی نحوه‌ی بازنمایی انسان‌ها در سینماست.
از نظر او سینما از بدو پیدایش، و به‌خصوص پس از رشد فرآیند جهانی‌سازی، انسان‌ها را به شکل اشیا بازنمایی می‌کند تا آنان را موجوداتی مصرفی، آشغال‌مانند و فاقد سوبژکتیویته نشان دهد.
بدین ترتیب، سینما مرز بین انسان و شی را از بین برده و انسان‌ها تبدیل به یک وسیله می‌شوند، وسیله‌ای برای تفریح یا کار یا جنگ -وسایلی بدون احساس. «سینمای چیزها» برگرفته از عبارت مشهور «اینترنت چیزها» است که بنابر آن، اشیا با یکدیگر ارتباط برقرار می‌کنند، به همدیگر داده منتقل می‌کنند و با این دادوستد همان کاری را می‌کنند که قاعدتاً انسان‌ها باید انجام دهند.
بنابراین نویسنده قصد دارد فرآیند شی شدن انسان‌ها در سینما را بررسی کند. شی پساانسانی لزوماً یک آدم آهنی نیست بلکه خود ماییم که تبدیل به شی شده‌ایم.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
شما هم می توانید گزیده انتخابی خود از کتاب را ثبت کنید.
نام و نام خانوادگی
عنوان
برگزیده
کد امنیتی
محصولات مرتبط
بازدیدهای اخیر شما