loader-img
loader-img-2
بعدی
بعدی بازگشت
بعدی بازگشت

صحیفه امام: مجموعه آثار امام خمینی (س) (بیانات، پیام ها، مصاحبه ها، احکام، اجازات شرعی و نامه ها) - جلد پانزدهم

(تیر 1360 - بهمن 1360)

هم اکنون غیرقابل سفارش!

معرفی کتاب

صحیفه امام مجموعه ای کامل تر و جدیدتر از صحیفهٔ نور، شامل مجموعه سخنان امام خمینی (س) در ۲۲ جلد می باشد. این مجموعه دربردارندهٔ «بیانات، پیام ها، مصاحبه ها، احکام، اجازات شرعی و نامه ها»ی امام خمینی (س) است. این مجموعه کامل ترین و جامع ترین اثری است که در رابطه با امام خمینی (س) به چاپ رسیده است و ویژگی های آن در مقدمه جلد ۱ به تفصیل توسط حمید انصاری شرح داده شده است. جلد ۲۲ آن نمایه کتاب می باشد.
ترجمهٔ صحیفه امام به زبان انگلیسی منتشر شده است. برای ترجمه این اثر حدود ۵۰ نفر از مترجم تا کادر فنی حضور داشتند و این کار از سال ۱۳۸۱ تا ۱۳۸۶ ادامه داشت.

صفحه 18 - بهشتی یک ملت بود

تنبه بدهید که آقا نکن و اگر زیادتر کردند دفعه دیگر تعیینشان نکنید؛ کسی دیگر را تعیین کنید. و من حالا دارم به همه وکلا این مطلب را می گویم که اگر مسیرتان را از مسیر ملت جدا بکنید و بخواهید علی حده باشید و تکلیفتان را با کسانی که مخالفت با اسلام کردند وجوانهای ما را آن طور کشتند و ابرار ما را این طور کشتند، جدا نکنید، اگر این دوره هم صحبتی نشود، دوره دیگر شما التماس دعا دارید.
بهشتی یک ملت بود
این تکلیف شما آقایان در وضع حاضر. البته تکلیف بزرگ هم این است که در هر جاهستید و هر کاری دارید، جدیت کنید که حتی اشتباه نکنید! آنها فکر این هستند که شما رااز صحنه خارج کنند. از صحنه خارج کردن به این است که اگر یک خطایی از شمادیدند، بزرگش کنند و بزرگش کنند و به رخ مردم بکشند و مردم را از شما منحرف کنند.این جریان در کار بود که مردم را از شما جدا کند، تا کسی به شما فحش بدهد. این آقای بهشتی مسلمان ، متعهد، مجتهد، این چه کرده بود که تو تاکسی می نشستی ، می دیدی که دو نفر آدم به هم می رسند یک حرفشان فحش به اوست ؟! تو اجتماعات ، یک دسته ای مرگ برکی ، "طالقانی را تو کشتی " [می گفتند. ] خوب ، شما ببینید چه ظلمی [بود] به یک همچو موجود فعالی ، که مثل یک ملت بود برای این ملت ما با چه حیله هایی این رامی خواستند بیرون کنند. خوب ، حالا رفته است کنار، ولی اینها بدانند که با رفتن این و آن و آن و آن ، خیر، مسائلشان حل نمی شود؛ مردم بیشتر می فهمند که شما چه کاره بودید ومی خواستید چه بکنید.
این تکلیف آقایان است که راجع به مسائل اسلامی ، که پیش می آید، چه وکیل بخواهید تعیین کنید و چه - عرض بکنم که - رئیس جمهور بخواهید تعیین کنید، باید درصحنه باشید؛ عذری ندارید که بروید کنار بنشینید. البته اشخاصی پیدا می شوند که باگفته های خودشان ، نوشته های خودشان می خواهند شما را نگذارند وارد بشوید. آنهامی خواهند که اشخاصی را تعیین بکنند که بعدها ما گرفتار بشویم . شماها باید وارد باشید
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
شما هم می توانید گزیده انتخابی خود از کتاب را ثبت کنید.
نام و نام خانوادگی
عنوان
برگزیده
کد امنیتی
محصولات مرتبط
اخبار مرتبط
بازدیدهای اخیر شما