فراخوانی فراخوانی ...

لوح فشرده مجموعه آثار مستند سید مرتضی آوینی: مجموعه کامل روایت فتح

تهیه کننده : مهدی همایونفر

کارگردان : سید مرتضی آوینی

راوی : سید مرتضی آوینی

ناشر الکترونیک : روایت فتح

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: 10003022
معرفی کوتاه

مجموعه حاضر، مجموعه کامل آثار مستند شهید سید مرتضی آوینی، در قالب لوح های فشرده DVD می باشد. این لوح های فشرده به صورت 5 بسته 4 تایی تهیه شده است.

موجود شد باخبرم کن
معرفی کوتاه

مجموعه حاضر، مجموعه کامل آثار مستند شهید سید مرتضی آوینی، در قالب لوح های فشرده DVD می باشد. این لوح های فشرده به صورت 5 بسته 4 تایی تهیه شده است.

گزیده لوح فشرده

مجموعه ی اول روایت فتح یازده برنامه درباره ی عملیات بزرگ والفجر هشت است. عملیات والفجر هشت غروب روز بیستم بهمن سال 1364 از ساحل شرقی اروند رود شروع شد. غواصان خط شکن شرکت کننده در این عملیات با وجود سرمای سخت آب و هوی زمستانی بهمن ماه، با تجهیزاتی کاملاً ابتدیی از رودخانه ی خروشان اروند گذشتند و خط دفاعی دشمن را در آن طرف رودخانه شکستند. سرانجام این عملیات با تصرف شهر فاو عراق در آن طرف رودخانه پایان یافت.

بعد از عملیات والفجر هشت، ارتش عراق برای پس گرفتن شهر فاو فشار زیادی به نظامیان ایران وارد کرد که به جایی نرسید. این شد که به شهر مهران در غرب کشور حمله کرد و آن را گرفت. شرط صدام برای آزادی مهران، عقب نشینی ایران از فاو بود. اما روش ایران برای آزادی مهران طور دیگری بود.
مهران، با انجام عملیات کربلای یک در تابستان سال ۱۳۶۵ آزاد شد. برنامه های مجموعه ی دوم روایت فتح به این عملیات اختصاص دارد.

مجموعه ی سوم روایت فتح درباره ی عملیات کربلای پنج است که در زمستان سال ۱۳۶۵ در شلمچه روی داد. در این عملیات سه تن از عوامل فیلمسازی گروه روایت فتح به فاصله ی یک روز از هم شهید شدند: رضا مرادی نسب، ابوالقاسم بوذری و حسن هادی. به همین دلیل سه برنامه از پانزده برنامه ی این مجموعه به این سه شهید اختصاص یافته است.

وجه مشترک برنامه های مجموعه ی چهارم روایت فتح اتفاقاتی است که در سال ۱۳۶۶ علاوه بر جبهه ی نظامی در عرصه ی سیاسی و فرهنگی بر ایران گذشت: انتقال عملیات سراسری ایران از جنوب به غرب، هجوم تبلیغی دشمن برای نا امید کردن مردم از ادامه ی جنگ و خالی کردن جبهه ها، و شروع دخالت مستقیم آمریکا در جنگ. جایی که رژیم سعودی هم با کشتار حجاج ایرانی خانه ی خدا در ایام حج، به فشارهای طاقت شکنی که علیه ایران وارد می کردند افزود.

در فاصله ی اسفندماه سال 1366 تا پایان جنگ، ایران چند عملیات مهم در غرب کشور انجام داد که به تصرف چند شهر کردنشین و مرزی عراق از جمله حلبچه منجر شد. مردم این شهرها از رزمندگان ایرانی استقبال کردند: چیزی که اسباب خشم رژیم بعث عراق شد. اواخر اسفند سال 1366 نیروی هوایی ارتش عراق شهر حلبچه را بمباران شیمیایی کرد و پنج هزار نفر از ساکنان بومی این شهر عراق را بی رحمانه کشت.

مجموعه ی پنجم روایت فتح ضمن داشتن نگاهی دوباره به عملیات پیشین رزمندگان ایرانی نظیر کربلای ده و چند عملیات محدود دیگر در غرب، حوادث این مقطع از جنگ را تا پایان آن مرور می کند: چهار قسمت برنامه ی مربوط به عملیات مرصاد با عنوان «درخششی دیگر» که تصویرگر دفع حمله ی گروهک مطرود منافقین است و طی ساخت آن یکی از اعضای گروه روایت فتح به نام «حسین شریعتی» به شهادت رسید از برنامه های دیدنی این مجموعه است.

دو مجموعه ی «شهری در آسمان» و «با من سخن بگو دوکوهه» هم برنامه هایی است که شهید آوینی پس از پایان جنگ ساخت و در نوع خود تجربه ی بدیع و فراموش نشدنی است.

معرفی لوح فشرده

مجموعه حاضر، مجموعه کامل آثار مستند شهید سید مرتضی آوینی، در قالب لوح های فشرده DVD می باشد. این لوح های فشرده به صورت 5 بسته 4 تایی تهیه شده است.

فهرست

مجموعه اول:
شب عاشورایی - قسمت 1، پاتک روز چهارم، تاریخ سازان چه کسانی هستند؟، دو سال قبل با شیرمردان هوانیروز، حزب اللهف تجدید پیمان، عروج، سربازان امام زمان (عج)، حضورالحاضر، ضیافت، رمز پیروزی، بوی نان روستا، راه قدس از کربلا

مجموعه دوم:
حنابندان (دروازه قرآن)، رزق حلال؛ آقا سید؛ دره بید، روایتی دیگر (دلباخته)، پیام بسیجی، به سوی معشوق - دروازه قرآن، از آن کربلا تا این کربلا، انصار، جلوه ای دیگر از نصرت خدا، چه کسی از جنگ خسته است؟، زبر الحدید (پاره های آهن)، آزادی مهران، یا اباالفضل العباس

مجموعه سوم:
پل حاج اسد الله، علمدار، دیدار، انگیزه های الهی، پیران توپخانه، سرباز گمنام، سپاه، مردم، کربلا، سه ورق از تاریخ مقاومت، تیم آتش، پیام امیر و یادگار حسن، یادی از سه دلباخته، راه گشایان نور، رضا، جاده،قاسم

مجموعه چهارم:
ما همه چیز را مدیون خون شهدا هستیم، بر ستیغ جبال فتح - قسمت سوم، سرباخته کوی عشق - قسمت اول، انصارالمهدی - قسمت یازدهم، موجیم که آسودگی ما عدم ماست - قسمت نهم، یادی از آقا تقی - قسمت هشتم، ما همه چیز را مدیون خون شهدا هستیم - قسمت هفتم، یادی از گذشته های جنگ (عملیات امام مهدی عج)- قسمت ششم، سحر یا معجزه - قسمت پنجم، اشلو، طمراس چگینی، مرثیه (به خاطر ایام فاطمیه) - قسمت دهم، صادقیه - قسمت چهارم

مجموعه پنجم:
گلستان آتش - قسمت نهم، داستان پل - قسمت هشتم، دسته ایمان (1) از گروهان عابس- قسمت چهارم، درخششی دیگر 3 ( عملیات مرصاد، 6 روز بعد) - قسمت دوازدهم، درخششی دیگر 4 (فقط جمهوری اسلامی) - قسمت سیزدهم، درخششی دیگر 1 (عملیات مرصاد) - قسمت دهم، درخششی دیگر 2 (عملیات مرصاد، آقا سید) - قسمت یازدهم، دسته ایمان (3) از گروهان عابس - قسمت ششم، در راه بازگشت - قسمت هفتم، دسته ایمان (2) از گروهان عابس- قسمت پنجم، حلبچه در آتش، کهف گمنامی - قسمت دوم، شیخان (با گردان خیبر) - قسمت اول، در اطراف پل - قسمت سوم
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
فراخوانی مجدد تصویر
محصولات مرتبط