بعدی
بعدیبازگشت
بعدیبازگشت

لوح فشرده کتاب گویای بوستان سعدی

ناشر الکترونیک : کتاب نیستان - ناشر الکترونیک

عوامل تولید : احسان چریکی

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 9222910003022
قابل تهیه از مراکز پخش
55,000 تومان
افزودن به سبد سفارش

«بوستان سعدی» را باید شناسنامه ادبی ایران و ایرانی به شمار آورد. کتابی سرشار از پند و حکمت که با زبانی بسیار فاخر و شیرین برای حافظه تاریخی و ادبی ایران باقی مانده است.

قرن‌های متمادی این کتاب در زمره یکی از سرمایه‌های ادبی ایران به شمار رفته و در تعلیم و زبان آموزی نسل‌های مختلفی از ایرانیان نقش ایفا کرده است. در مکتب‌خانه‌ها بخشی از آن خوانده و حفظ می‌شده است و در کلاس‌های دانشگاه تفسیر و معانی آن.

«بوستان سعدی» یا «سعدی‌نامه» نخستین اثر سعدی است که کار سرودن آن در سال 655 هجری قمری پایان یافته‌است. سعدی این اثر را زمانی که در سفر بوده‌است، سروده و هنگام بازگشت به شیراز آن را به دوستانش عرضه کرده‌است. این اثر در قالب مثنوی و در بحر متقارب سروده شده و از نظر قالب و وزن شعری حماسی است، هر چند که از نظر محتوا به اخلاق و تربیت و سیاست و اجتماعیات پرداخته ‌است.

این کتاب همچنین به انتخاب نشریه گاردین جزو 100 کتاب برتر تاریخ بشریت برگزیده شده است.

انتشارات کتاب نیستان در قالب تولید محصولات صوتی خود اقدام به تولید کتاب صوتی «بوستان سعدی» با صدای استاد ساعد باقری کرده است. باقری شاعر ایرانی معاصر، مجری رادیو و تلویزیون است. بسیاری از مخاطبان وی او را با برنامه‌های ادبی‌اش در رادیو و نیز تلویزیون به ویژه در ماه مبارک رمضان می‌شناسند و صدای گرم او در کنار نکته‌های نغضی که در زمینه تفسیر متون کهن فارسی بیان می‌کند سال‌هاست که مخاطبان ثابت و پروپاقرصی در میان نسل‌ها و سطوح سنی مختلف مخاطب رادیو و تلویزیون داشته است.