بعدی
بعدیبازگشت
بعدیبازگشت
 1. خانه
 2. مجله
 3. ماهنامه راه شماره 5+30
 • ماهنامه راه شماره 5+30
 • راه شماره 30+5

ماهنامه راه شماره 5+30

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 244910003022
به من اطلاع بده

فهرست

"طلبه سیرجانی از گوگل تا اوین"، گفتگوی جنبش دانشجویی با رهبر انقلاب، "میزگزد نقد بزنگاه" و مروری بر رویکرد دولت نهم به یارانه ها و دستمزدها بخشی از مطالب این شماره را تشکیل می دهد. در سرفصل "مدیریت فرهنگی" گفت وگو با سیدعباس نبوی، محمدرضا زائری و علیرضا سلطانشاهی درج شده است. "اسیر ژنرالهای اداری" عنوان گفتگو با معاون سابق سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی پیرامون نابسامانی ها و ناکارآمدی های موجود در این سازمان است. "مسئله هایمان کوچک است" حاصل تجربه های جدید محمدرضا زائری در فضای جهان عرب و مقایسه آن با مدیریت فرهنگی در ایران است. "عبور از جنگ یک وجبی یا شهدا برای چه آینده ای جنگیدند" تیتر سرمقاله این شماره راه با زیر تیتر «خاکریزیهای دفاع مقدس امروز» است. یادمان این شماره نیز به دفاع مقدس اختصاص یافته ودر آن گفت و گوها یی با حبیب احمدزاده فیلمنامه نویس و پیر سودرو از فعالان فرهنگی نهضت مقاومت فرانسه در جنگ دوم جهانی به چشم می خورد. گزارشی از موزه جنگ کانادا و معرفی برخی شهدای غیر ایرانی دفاع مقدس همچنین ترجمه گفت وگویی با یکی از وزرای صدام پیرامون پشت صحنه جنگ عراق علیه ایران نیز در "یادمان" این شماره منتشر شده است. مازیار بیژنی در گفت و گویی با تیتر « عبور از مضحکه با طنز تلخ» به قابلیت ها و محدویت های کاریکاتور در نقد وضعیت اجتماعی- سیاسی پرداخته است. در سر فصل رسانه دو مقاله پیرامون یک رسانه جدید در ج شده است. «باران بلوتوث در نماز جمعه» و «بلوتوث، سنگینی حضور رسانه ای سبک». « از صمد آقا تا شیرفرهاد» نگاهی به جایگاه روستا و روستائیان در رسانه های ایران، تیتر اقتراحی است که چهار نفر از اساتید دانشگاه در حوزه جامعه شناسی روستایی به آن پاسخ گفته اند. خلاصه ای از رمان نفرین زمین با عنوان «جلال و روستا» نیز در کنار گزارشی از یک اردوی جهادی در روستاهای شمال بخشهای دیگر مطالب سرفصل روستا را تشکیل می دهد. «پاکستان سانسور شده است»، «گفت وگو با مسئول مدارس علمیه ایران در نیجریه» و « اینجا کابل است، جولانگاه فرهنگ هند» عناوین مطالب این شماره سر فصل « جهان» در مجله راه است. « مروارید هست غواص نیست» میز گردی است با حضور محمد علی باشه آهنگر (کارگردان فرزند خاک)، مسعود فراستی (منتقد سینما) و سعید قاسمی (از فرماندهان دفاع مقدس) پیرامون وضعیت سینمای دفاع مقدس و فراز و فرود های ساخته شدن فیلم فرزند خاک. سید عبدالجواد موسوی نیز در صفحه پیشخوان کتاب هایی از سید مرتضی آوینی، هوشنگ ابتهاج و سید حسین نصر را معرفی کرده است. صفحات طنز این شماره به اخبار و نیز نیازمندهای طنز اختصاص یافته است. در صفحه شعر شماره سی + پنج مجله راه نیز اشعاری از محمد کاظم کاظمی ،دکتر محمد رضا ترکی، امید مهدی نژاد، مسعود دیانی، علی داودی و... به چشم می خورد. دو ترانه بدیع از علی محمد مودب نیز برای اولین بار در این مجموعه منتشر شده است. « راه » در 98 صفحه به قیمت هشتصد تومان عرضه شده است.
 • تعداد صفحات
  96
 • تاریخ چاپ
  شهریور و مهر 87
 • شماره
  5
 • وب سایت
 • وزن
  177
 • تاریخ ثبت اطلاعات
  سه‌شنبه 15 بهمن 1387
 • شناسه
  2449
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی