بعدی
بعدیبازگشت
بعدیبازگشت
 1. خانه
 2. مجله
 3. ماهنامه راه شماره 4+30
 • ماهنامه راه شماره 4+30

ماهنامه راه شماره 4+30

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 278010003022

فهرست

شماره (4 30) مجله فرهنگی تحلیلی «راه» توسط دفتر مطالعات جبهه فرهنگی انقلاب سلامی منتشر شد. پرونده ویژه این شماره به بررسی کارنامه سه ساله دولت نهم اختصاص دارد که در آن گفتگوها و یادداشت هایی با عناوین زیر به چشم می خورد: «دولت عوام یا تئوری های لوکس؟»، «سرمربی تیم بی ذخیره»، «از فرهنگ سیاسی تا نیروی اجتماعی»، «توجیه یا تخریب؟»، «دشواری های نقد دولت»، «دولت قضا» و .... «راه» در این پرونده به سراغ کسانی رفته است که سه سال پیش نیز به مناسبت انتخاب احمدی نژاد به ریاست جمهوری با آنها گفتگو کرده بود. در بخش هنر مجله، میزگرد مفصلی با حضور عماد افروغ، مسعود فراستی و سلیم غفوری درباره فیلم «ویرایش شده» اثر برایان دی پالما را می خوانیم. همچنین گفتگو با هوشنگ توکلی، کارگردان سریال «مدرس» به بهانه درگذشت زنده یاد خسرو شکیبایی از بخش های خواندنی این شماره است. داوود امیریان نیز در گفتگویی مفصل و جذاب، تجربیات و خاطرات نویسندگی خود را شرح داده است. «سر و سامان گرفتند و تماشاچی شدند»؛ «ایجاد جبهه فرهنگی مردمی»، «موبایل، شهردار، مسجد» و «از انجمن قلم خرمشهر تا انقلاب اسلامی ویرجینیا» تیترهای بخش «جبهه فرهنگی» این شماره هستند. یادمان این شماره به «شهید دیالمه» اختصاص دارد که در آن گزیده ای از دیدگاه ها و زندگینامه شهید و چند مصاحبه با دوستان نزدیک او به چشم می خورد. «بیزار از تحمیل اندیشه» نیز گزارشی از نوع مواجهه شهید بهشتی با مخالفان است که در بخش یادمان منتشر شده است. طنز راه در این شماره در چهار بخش: «راه نا»، «مرجع الاراجیف»، «آگهی های طنز» و «صورت جلسات» ارائه شده است. یادداشتی از علی محمد مودب به مناسبت درگذشت محمود درویش، چند شعر تازه از علیرضا قزوه، علیرضا سپاهی لایق، حبیب نظاری، محمدجواد شاهمرادی و رضا عزیزی در بخش «ختم ساغر» آمده است. در بخش جهان، گفت و گو با یکی از فعالان اسلامی آرژانتین، گزارشی از جریان های فکری عربستان و گفت و گو با اسماعیل اکبر در نقد وضع فرهنگی افغانستان به چشم می خورد. عنوان سرمقاله این شماره «راه» نیز «عمل و چرخه آگاهی»، تاملی در نسبت میان معایب حکومت کنندگان و نواقص حکومت شوندگان است. یوسفعلی میرشکاک، نعمت الله سعیدی، امید مهدی نژاد، عبدالجواد موسوی، عطاء الله رفیعی، عبدالمجید اشکوری، حمید رسایی، حسین کچوئیان، سعید زیباکلام، احسان بابایی، حمیدرضا غریب رضا و ... دیگر نویسندگان و صاحب نظران هستند که نامشان در این شماره به چشم می خورد.
 • تعداد صفحات
  112
 • تاریخ چاپ
  تیر و مرداد 87
 • شماره
  4
 • وزن
  190
 • تاریخ ثبت اطلاعات
  سه‌شنبه 20 اسفند 1387
 • شناسه
  2780
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
اخبار مرتبط