فراخوانی فراخوانی ...


کاربر گرامی، لطفا جهت استفاده از تمامی امکانات سایت مانند ثبت سفارش و ورود به حساب کاربری، تنها از مرورگرهای Chrome و Firefox استفاده نمایید. ممکن است برخی از قابلیت های سایت با مرورگر شما سازگار نباشد. با سپاس فراوان

ماهنامه فرهنگی تشکیلاتی حلقه وصل شماره 39

صاحب امتیاز: مجید کهنوجی
مدیر مسئول: صادق یزدانی
تاریخ انتشار: 1395
شماره: 39
تعداد صفحات: 96
وزن(گرم): 164
تاریخ ثبت: شنبه 27 شهریور 1395
تاریخ ویرایش: چهارشنبه 28 مهر 1395
کد : 45901
تعداد بازدید: 138
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید. همچنین می توانید از QRCode بالا جهت ارسال پیامک استفاده نمایید:
9810003022

50000 ریال
معرفی نشریه
حلقه وصل در این شماره فرازهای دیروز «سرود» را بررسی و فرودهای امروز آن را آسیب‎شناسی کرده است و به این سوال پاسخ می گوید که چه باید کرد که سرود از حالت ویترینی و نوستالژیک امروز خارج شود؟!

سرود چیست؟ و چه ویژگی هایی دارد و یک سرود باید چه مولفه هایی داشته باشد؟
موضوع بحث کارشناسان حوزه سرود در شماره 39 ماهنامه حلقه‎وصل است. در ابتدای این شماره حلقه‎وصل که به صورت ویژه به سرود پرداخته، پاسخ این سوالات را از بیان رهبر معظم انقلاب بازخوانی می کنیم. در ادامه سردبیر حلقه‎وصل از «مرثیه ای برای یک صدا» نوشته است و معتقد است که سرود به معنای واقعی کلمه یک هنر تشکیلاتی است و این هنر تشکیلاتی امروز به فراموشی سپرده شده است.

انقلاب، سرود را به حرف واداشت
«حسین دلاوری» در یادداشتی از ضرورت تشکیل سازمانی در قامت سازمان سینمایی برای موسیقی و سرود نوشته است و تاکید دارد که «انقلاب، سرود را به حرف واداشت». «سیدمحمد میزمانی» وضعیت فعلی سرود را آسیب شناسی کرده و معتقد است که صددرصد شناسایی، می‎تواند در وضعیت فعلی راه گشا باشد؛ چراکه ما شناخت کافی از سرود و مطالبات امروز این حوزه نداریم. «سیدسجاد جلینی» نیز در یادداشتی از «نهاد مسجد و بازیابی قدرت سرود» نوشته است.

سرود باید صدای جامعه باشد
در شماره 39 حلقه‎وصل «حمید شاهنگیان» چگونگی ساخته‎شدن اولین سرود انقلابی را روایت می کند و «مهدی صفارهرندی» در یادداشتی معتقد است که «سرود باید صدای جامعه باشد» و سرودهایی مانند «ارغوان» می‏توانند دوباره سرود را احیا کنند. همچنین «حسین احمدی» ویژگی ها و معیارهای بررسی سرودهای انقلابی را واکاوی می‎کند و «ریحانه حسنی» از «دو کلید برای احیای دوباره سرود» می‎نویسد. اینکه سرودهای امروز چقدر به معنای واقعی سرود هستند سوالی است که «رضا مهدوی» به آن پاسخ گفته و معتقد است که «پاپ را به جای سرود به ما قالب می‎کنند».

کامیونی که بار برزمین مانده سرود را حمل می‎کند
گزارش از «کامیونی که بار برزمین مانده سرود را حمل می‎کند» از دیگر بخش های این ماه نشریه حلقه‎وصل است. «حسین انفرادی» از نقش خانه سرود انقلاب اسلامی در توسعه سرود نوشته و «شهروز حقی» معتقد است که میراث به جا مانده از سرود را تخریب و تعطیل کردیم و مشکل را باید در آموزش وپروش جستوجو کرد که سیاست هایش سبب گلخانه‎ای شدن سرود شده است. «مجید منصوری» هم در گفت‎وگو با حلقه وصل از نکته پایانی شهروز حقی شروع می‎کند و معتقد است که افول وحشتناک سرود از سیاست‎های آموزش وپروش و طرح «آوای مدرسه» شروع شد، ولی کسی جرات بیان این موضوع را ندارد.

همه سرجای خودشان هستند
«بیلان، بیلان، بیلان و دیگر هیچ» عصاره گفت‎وگو با «افشین کردستانی» از وضعیت فعلی سرود است و وی معتقد است که سرود در کشور ما متولی به معنای واقعی ندارد، ولی تا دلتان بخواهد مدعی دارد. در این شماره حلقه وصل حمید شاهنگیان با بررسی سیر تاریخی و وضعیت فعلی سرود، معتقد است که بعد از فرازهایی که سرود در اوایل انقلاب و جنگ داشت، فرودی را تجربه کرد که دیگر هیچ‎وقت فراز نداشت. «مهدی شمس‎نیکنام» هم درباره وضعیت سرود در جامعه امروز می‏نویسد که «همه سرجای خودشان هستند».

از علت غریبگی آوازجمعی در ایران
در این شماره حلقه‎وصل محمدگلریز، فاطمه سادات حسینی و نادر کامرانی هر کدام یک بعد از آسیب های موجود سرود را بیان می‎کنند و «محمدحسین پورمعین» از گروه بین‎الملی تواشیح و همسرایی هدی سخن گفته است. سرپرست‎های گروه کر «آوای ماهان»، «سونات»، «فرهنگسرای سرو» از علت غریبگی آوازجمعی در ایران می‎گویند و حلقه وصل در پایان شماره 39 خود گزارشی از دومین جشنواره شعر، موسیقی و ضداستکباری طبس را کار کرده است.

محصولات مرتبط
ماهنامه فرهنگی تشکیلاتی حلقه وصل شماره 53
ماهنامه فرهنگی تشکیلاتی حلقه وصل شماره 53
تعداد صفحات: 61
شماره: 53

ماهنامه فرهنگی تشکیلاتی حلقه وصل شماره 51
ماهنامه فرهنگی تشکیلاتی حلقه وصل شماره 51
تعداد صفحات: 93
شماره: 51

ماهنامه فرهنگی تشکیلاتی حلقه وصل شماره 49
ماهنامه فرهنگی تشکیلاتی حلقه وصل شماره 49
تعداد صفحات: 96
شماره: 49

ماهنامه فرهنگی تشکیلاتی حلقه وصل شماره 48
ماهنامه فرهنگی تشکیلاتی حلقه وصل شماره 48
تعداد صفحات: 96
شماره: 48صاحب امتیاز

مدیر مسئول


نظر دهی
شما می توانید نظر خود را ثبت نمایید.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
کاربر گرامی چناچه در تمایل دارید نظر شما با نام خودتان ثبت شود، وارد سایت شوید.
نام
پست الکترونیک
ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد.
نظر

[ فراخوانی مجدد تصویر]


دسته بندی
موردی یافت نشد!


محصولات
موردی یافت نشد!
نویسنده


اخبار
موردی یافت نشد!


ناشرین
موردی یافت نشد!