فراخوانی فراخوانی ...


کاربر گرامی، لطفا جهت استفاده از تمامی امکانات سایت مانند ثبت سفارش و ورود به حساب کاربری، تنها از مرورگرهای Chrome و Firefox استفاده نمایید. ممکن است برخی از قابلیت های سایت با مرورگر شما سازگار نباشد. با سپاس فراوان

ماهنامه فرهنگ و علوم انسانی عصر اندیشه شماره 12

صاحب امتیاز: محمدمهدی دانی
مدیر مسئول: محمدمهدی دانی
دبیر تحریریه: مریم هوشمند
تاریخ انتشار: 1395
شماره: 12
تعداد صفحات: 246
وزن(گرم): 357
تاریخ ثبت: یکشنبه 28 شهریور 1395
تاریخ ویرایش: چهارشنبه 28 مهر 1395
کد : 45935
تعداد بازدید: 458
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید. همچنین می توانید از QRCode بالا جهت ارسال پیامک استفاده نمایید:
9810003022

80000 ریال
معرفی نشریه
در این پرونده علی اکبر ولایتی، دیرپاترین وزیر خارجه جمهوری اسلامی برخی از خاطرات سیاسی خود پیرامون «نفوذ در بیت منتظری» را روایت کرده است و توضیح می دهد: «رئیس یک کشور عربی با اعتراض به من گفت چرا امام منتظری را عزل کرد؟ زمان وزارتم یک سفارت خانه عربی با ظاهر انقلابی دربیت آقای منتظری نفوذ کرد.

همچنین ابراهیم یزدی وزیر خارجه دولت موقت نیز از همین زاویه تعاملات منتظری با منافقین و نهضت آزادی را بازخوانی کرده است و می گوید: «مجاهدین خلق با منتظری فرصت طلبانه برخورد کردند؛ به او در این باره هشدار دادیم. تقابل منتظری با امام صلاح نبود.» اما جنجالی ترین گفتگوی این پرونده متعلق به احمد منتظری فرزند آیت لله منتظری است که در این روزها به تیتر یک رسانه های خارجی تبدیل شده، اما موضع او در این مصاحبه با دیگر اظهاراتش متفاوت است.

احمد منتظری به عصر اندیشه می گوید «آماده است تا در هر سنگر فرهنگی برای تقویت نظام جمهوری اسلامی با جان و دل کار کنیم و اپوزیسیون نیستیم.» عصر امروز نیز بخش هایی دیگر از مصاحبه منتظری با عصر اندیشه در شبکه های اجتماعی این مجله منتشر شد که در آن گفته « BBC برای اپوزیسیون سازی از پدرم عطش داشت و منتظری هیچگاه اعتقاد نداشت حکومت نامشروع است. به روایت منتظری، «نوذری، خبرنگار BBC نامه محرمانه آیت الله منتظری به امام را فاش کرد، با انتخاب آیت الله خامنه ای، پدرم گفت «الحمدالله خیرالموجودین انتخاب شد و منتظری خود را فدایی امام می دانست.»

در شماره جدید عصر اندیشه طرح «کلیدی که قفل شد» از استاد علیرضا ذاکری اشاره ای ضمنی به شخصیتی است که می توانست به عنوان حاصل عمر امام، خدمتگزار انقلاب اسلامی و کلیدی برای آن باشد، اما دگردیسی های بحث انگیز او مانع از این شد و خود به یک قفل تبدیل گشت.

در این پرونده ویژه سیر تحول آیت الله منتظری با آثاری از حجت الاسلام علی ذوعلم، مسعود رضایی، سیدعباس فاطمی، قاسم تبریزی، علی میثمی تهرانی، سجاد نوروزی، مصطفی محقق داماد، ابراهیم ذوالفقاری و... بررسی گشته است.

پیام فضلی نژاد سردبیر مجله در دوازدهمین سرمقاله خود با عنوان «توطئه لیبرال و فرار مغزها: چه کسی ارباب کیست؟» به تاریخچه «نفوذ علمی» پرداخته است. او با اشاره به «پنجاهمین سالگرد افشاگری روزنامه نیویورک تایمز از وابستگی کنگره آزادی فرهنگی به جامعه اطلاعاتی آمریکا»، سیر تحول نفوذ آکادمیک و جنگ های علم را در نیم قرن گذشته بررسی می کند و یک کتاب شناسی و منبع پژوهی مستند در این موضوع ارائه می کند.

همراه با این سرمقاله، گفت وگوی عصر اندیشه با «فرانسیس ساندرز» تاریخ دان انگلیسی و نویسنده کتاب مشهور جنگ سرد فرهنگی نیز درباره چیستی و چگونگیِ ناتوی فرهنگی منتشر شده است.

در پرونده «کتاب نقد» این مجله با عنوان «مهندسان علوم انسانی»، یکی از موضوعات روز و مبتلابه دانشجویان در خصوص انتخاب رشته مورد نقد و بررسی قرار گرفته است: چرا علوم انسانی، رشته برتر دانش آموزان و دانشجویان نخبه نیست؟ این پرونده به دبیری علیرضا حدادی کوشیده است تا این موضوع را با «مهاجرین به علوم انسانی» در میان بگذارد؛ دانشجویان نخبه رشته های فنی و علوم پایه که در تحصیلات تکمیلی به علوم انسانی مهاجرت کرده اند.

برخی از این چهره ها مانند علینقی مشایخی موسسه دانشکده مدیریت دانشگاه شریف، دکتر علی پایا پژوهشگر و استاد دانشگاه و دکتر سروش دباغ نویسنده و پژوهشگر که اکنون از نظریه پردازان این عرصه به شمار می روند، در گفتگو با عصر اندیشه به تجربیات و مسائل مهم این حوزه پرداخته اند.

در این پرونده علیرضا حدادی درباره «جنبش ناراضیان: قیام نخبگان مهندسی علیه رکود علوم انسانی»، حبیب رحیم پور ازغدی درباره «آرمان زدایی از دانشگاه»، علی پارسانیا درباره «نخبگان بی مساله» و محمدحسین بادامچی پیرامون «سراب توسعه تکنوکراتیک» نوشته اند و مقالاتی از محمدمهدی نائبی، محمد قائم خانی، دکتر سیدعباس نبوی و دکتر سعید سهراب پور، رئیس سابق دانشگاه شریف به چاپ رسیده است.

این پرونده با گفت وگویی متفاوت با ابراهیم فیاض که به نقد چهره هایی مانند حسن رحیم پور، حجت الاسلام حمید پارسانیا، حسین کچویان و... به پایان می رسد و شامل اینفوگرافی و داده های آماری از موضوع مهاجرت به علوم انسانی نیز هست.

محصولات مرتبط
ماهنامه فرهنگ و علوم انسانی عصر اندیشه شماره 13
ماهنامه فرهنگ و علوم انسانی عصر اندیشه شماره 13
تعداد صفحات: 246
شماره: 13

ماهنامه فرهنگ و علوم انسانی عصر اندیشه شماره 11
ماهنامه فرهنگ و علوم انسانی عصر اندیشه شماره 11
تعداد صفحات: 175
شماره: 11

ماهنامه فرهنگ و علوم انسانی عصر اندیشه شماره 10
ماهنامه فرهنگ و علوم انسانی عصر اندیشه شماره 10
تعداد صفحات: 161
شماره: 10

ماهنامه فرهنگ و علوم انسانی عصر اندیشه شماره 9
ماهنامه فرهنگ و علوم انسانی عصر اندیشه شماره 9
تعداد صفحات: 161
شماره: 9

فصلنامه ترجمان علوم انسانی شماره 4
فصلنامه ترجمان علوم انسانی شماره 4
تعداد صفحات: 360
شماره: 4
150000 ریال


سردبیر
پیام فضلی نژاد
وی متولد 29 بهمن 1359 (23 فوریه 1981) در تهران می باشد.پیام فضلی‌نژاد، پژوهشگر موسسه کیهان است که اکنون کتابهای «شوالیه های ناتوی فرهنگی» (پرفروش ترین کتاب سیاسی سالهای ۱۳۸۷ و ۱۳۸۸) و کتاب ارتش سری روشنفکرن» را در کارنامه خود دارد که به عنوان جلد ۳۰ و جلد ۴۵ از مجموعه کتابهای «نیمه پنهان» موسسه کیهان است. مقالات وی در حوزه‌های تخصصی تاریخ اندیشه معاصر، ، جنگ استراتژیک نرم، مطالعات امنیتی مدرن و کودتای مخملی منتشر می‌شود. وی از دهه1370 در جمع شاگردان عبدالکریم سروش در حوزه …


صاحب امتیاز

مدیر مسئول

دبیر تحریریه


نظر دهی
شما می توانید نظر خود را ثبت نمایید.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
کاربر گرامی چناچه در تمایل دارید نظر شما با نام خودتان ثبت شود، وارد سایت شوید.
نام
پست الکترونیک
ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد.
نظر

[ فراخوانی مجدد تصویر]


دسته بندی
موردی یافت نشد!


محصولات
موردی یافت نشد!
نویسنده


اخبار
موردی یافت نشد!


ناشرین
موردی یافت نشد!