فراخوانی فراخوانی ...


کاربر گرامی، لطفا جهت استفاده از تمامی امکانات سایت مانند ثبت سفارش و ورود به حساب کاربری، تنها از مرورگرهای Chrome و Firefox استفاده نمایید. ممکن است برخی از قابلیت های سایت با مرورگر شما سازگار نباشد. با سپاس فراوان

ماهنامه فرهنگی تشکیلاتی حلقه وصل شماره 41
مهر ماه 95


صاحب امتیاز: مجید کهنوجی
مدیر مسئول: صادق یزدانی
تاریخ انتشار: 1395
شماره: 41
تعداد صفحات: 96
وزن(گرم): 168
تاریخ ثبت: چهارشنبه 17 آذر 1395
تاریخ ویرایش: چهارشنبه 1 دی 1395
کد : 47360
تعداد بازدید: 90
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید. همچنین می توانید از QRCode بالا جهت ارسال پیامک استفاده نمایید:
9810003022

50000 ریال
معرفی نشریه
حلقه وصل در این شماره به «فرقه های انحرافی» پرداخته است که توانستند در ایران عرض اندام کنند. تبارشناسی و چگونگی رشد و وضعیت فعلی فرقه هایی مانند انجمن حجتیه، جریان یمانی، مسیحیت تبشیری، بهائیت، دراویش گنابادی، جریان فرقه شیرازی و جریان مکتب نور علی‎الهی موضوع این شماره حلقه‎وصل است.

همواره با پیدایش ادیان، کسانی بوده اند که در مسیر ایجاد انحراف در دین، سر از پا نمی شناختند و نمونه های قلابیِ مشابهی ایجاد می کردند تا رخنه ای در دینداران ایجاد کنند و شیطان را در مسیر فعالیتش یاری رسانند.
ایجاد فرقه های انحرافی دلایل متعدد و مختلفی دارد اما آن بخشی که به فعالان فرهنگی و دغدغه مندان انقلاب اسلامی و عناصر خودجوش مردمی مرتبط است، چند مورد خاص و ویژه است که سردبیر حلقه‎وصل در یادداشت خود با عنوان «اردوهای جهادی، راهکار مبارزه با فرقه‎های انحرافی!» نسخه‎ای برای درمان این درد کهنه پیچیده است.

در ادامه مطالب شماره چهل‎ویکم ماهنامه فرهنگی-تشکیلاتی حلقه‎وصل را از نظر می‎گذارید؛

جریان فرقه شیرازی

«تشیع انگلیسی و جایگزینی فرع به جای اصل» عنوان یادداشی است که حجت‎الاسلام مهدی مسائلی با محوریت جریان‏شناسی شیعه انگلیسی و‎ فرقه شیرازی نوشته است و معتقد است که این جریان نگاه صرف تاریخی به اسلام دارد. در ادامه امیر سالاروند نقدی بر جریان فرقه شیرازی نوشته است و از «مرجعیت موروثی، مرجعیت ماهواره‎ای» این جریان می‎گوید.

مروری صریح بر یک جریان چندشاخه

«سلفیت چیست؟ سلفی کیست؟ و القادعه چه می‎کند؟» عنوان یادداشت حجت‏الاسلام جواد محرابی است که در آن به جریان‏شناسی فرقه سلفی-تکفیری پرداخته است و حسین قیامت در یادداشت خود علاوه بر پرداختن به روند شکل‎گیری جریان‎های تکفیری-سلفی، معتقد است که «همه سلفی‎ها داعش نیستند!»

نگاهی به عملکرد جریان‎های وحدت ستیز در شیعه

در شماره چهل‎ویکم ماهنامه حلقه‏وصل، حجت‏اسلام ابراهیم سامانی از زمانی می‏گوید که وهابیون هم همایش وحدت برگزار می‏کنند! در این بخش حامد کمیلی در گفت‎وگو با حلقه‎وصل از راهکارهای تحقق وحدت اسلامی می‎گوید و معتقد است که گفت‎وگو و تلاش علمی، مانع کشتار و تکفیر نمی‏شود.

تفکر حجتیه و نفی نظم سیاسی دینی

یکی از این جریان های انحرافی در حوزه مهدویت، جریانی به نام انجمن حجتیه است که تحت پوشش مبارزه با بهائیت شکل گرفته ولی متاسفانه نمونه شوم از ایجاد تفرقه در میان مسلمین و شیعیان است. حلقه‏وصل در این شماره به اندیشه‎های این فرقه تفرقه‎ساز می‏پردازد و برای پاسخ به این سوال که چرا انجمن حجتیه با نظام جمهوری اسلامی ایران مخالف است؟ با حجت‏الاسلام امین‏نیا مصاحبه کرده است.

شناخت جریان مدعی یمانی

احمد بن اسماعیل بصری که بعدها خود را احمد الحسن نامید، آغازگر جریانی نوظهور در عرصه مهدویت است که با حمایت کانون‎های دین ستیز و الگوپذیری از سران فرقه ضاله بهائیت، ادعاهای مختلفی ارائه داده است. اینکه فعالیت‎های این جریان از کی در ایران آغاز شد و الان چه وضعیتی دارند و چه ادعاهایی دارند را در این شماره بخوانید.

عرفان حلقه و ادعاهای واهی

اینکه اساس ایدئولوژیک و باورهای بنیادین طاهری چیست؟ مطلبی است که حلقه‎وصل سعی کرده با توجه به داعیه عرفان ناب ایرانی اسلامیِ طاهری، گفتارهای صریح او را با اصول مکتب که توحید، عدل، نبوت، امامت و معاد است به تناظر بگذارد تا التقاط آن روشن شود. التقاطی که با نفی تمامی پنج اصل مکتب اهل بیت(ع) به وجود آمده است. و در ادامه با حجت‎الاسام عبدالحسین مشکانی استاد حوزه و دانشگاه و پژوهشگر عرفان‎های نوظهور، درباره انحرافات و روش‎های تبلیغی این فرقه انحرافی سخن گفته ایم و نظراتش را جویا شده ایم.

مسیحیت تبشیری؛ دیانت یا سیاست؟!

مسحیت تبشیری، اصطلاحی است که از دو دهه پیش در ایران سر زبان ها افتاد و فراگیر شد و بعد از تذکر عمومی مقام معظم رهبری و توصیه های خصوصی ایشان به مسئولین امنیتی پیرامون مسیحیت تبشیری، حساسیت موضوع مسیحیت تبشیری برای طبقات مختلف اجرایی، فرهنگی، اجتماعی و امنیتی معنای دیگری به خود گرفت و اهمیت پیگیری مسئله صدچندان شد. حلقه‎وصل در این شماره به جریان‎شناسی مسیحیت تبشیری پرداخته است.

بهائیت و مسیرهای گمراهی

«جنگ طلبانی مدعیِ صلح» عنوان یادداشت حجت الاسلام علیرضا روزبهانی است که در آن به جریان‎شناسی فرقه بهائیت پرداخته است. در ادامه قاسم محتاج، در یادداشت خود به بهائیت و اجرای سیاست‎های استعماری این جریان در ایران می‎پردازد و معتقد است که «بهائیت، معضلی برای تمام بشریت» است.

فرقه نعمت اللهیه گنابادیه و تفکر پلورالیسم

نگاهی به چیستی فرقه نعمت اللهیه گنابادیه و تفکر پلورالیسم دینی در آن از دیگر مطالب شماره چهل ویکم حلقه‎وصل است. «علیه حقیقت و رستگاری دینی» عنوان یادداشت حجت الاسلام مجید گودرزی با محوریت جریان‎شناسی این فرقه است. جریان شناسی فرقه دراویش گنابادی در گفت وگو با حجت الاسلام محمدمحسن مردانی از دیگر بخش های این شماره است.

مکتب نور علی الهی

«وقتی تناسخ جایگزین معاد می شود»، چیستی تناسخ یا زندگی های متوالی در جریان مکتب نور علی الهی از دیگر بخش های این شماره است. «ترور منتقدان ویژگی مهم فرقه مکتب» عنوان گفت‎وگو با حجت‎الاسام علی گودرزی، درباره افکار و اندیشه‎های جریان مکتب است.

محصولات مرتبط
ماهنامه فرهنگی تشکیلاتی حلقه وصل شماره 53
ماهنامه فرهنگی تشکیلاتی حلقه وصل شماره 53
تعداد صفحات: 61
شماره: 53

ماهنامه فرهنگی تشکیلاتی حلقه وصل شماره 51
ماهنامه فرهنگی تشکیلاتی حلقه وصل شماره 51
تعداد صفحات: 93
شماره: 51

ماهنامه فرهنگی تشکیلاتی حلقه وصل شماره 49
ماهنامه فرهنگی تشکیلاتی حلقه وصل شماره 49
تعداد صفحات: 96
شماره: 49

ماهنامه فرهنگی تشکیلاتی حلقه وصل شماره 48
ماهنامه فرهنگی تشکیلاتی حلقه وصل شماره 48
تعداد صفحات: 96
شماره: 48صاحب امتیاز

مدیر مسئول


نظر دهی
شما می توانید نظر خود را ثبت نمایید.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
کاربر گرامی چناچه در تمایل دارید نظر شما با نام خودتان ثبت شود، وارد سایت شوید.
نام
پست الکترونیک
ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد.
نظر

[ فراخوانی مجدد تصویر]


دسته بندی
موردی یافت نشد!


محصولات
موردی یافت نشد!
نویسنده


اخبار
موردی یافت نشد!


ناشرین
موردی یافت نشد!