فراخوانی فراخوانی ...

فصلنامه ترجمان علوم انسانی شماره 1

فصلنامه فرهنگ و اندیشه؛ پاییز 1395

سردبیر : مرتضی منتظری مقدم

صاحب امتیاز : ترجمان علوم انسانی

مدیر مسئول : مرتضی روحانی راوری

دبیر تحریریه : سید محسن شجاعی

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: 10003022
موجود شد باخبرم کن

گزیده نشریه

در این شماره مقالات و گفتارهایی از آلن دوباتن، دیوید فاستر والاس، اسلاوی ژیژک، چارلز تیلور و ... ترجمه و منتشر شده است.در بخشی از مقدمه این فصلنامه آمده است: «در این مسیر سه ساله، تلاش کرده ایم کیفیت ترجمه ها را بیشتر کنیم؛ کوشیده ایم اقتضائات حرفه ای را بی کم وکاست رعایت کنیم. بر آن شدیم که تا فرونشستن غبار آشفتگی از فضای فکری و فرهنگی ایران هیچ کاری را فدای کار دیگر نکنیم؛ نه مخاطب را فدای «کلاسیک »هایی کنیم که از دایرۀ اندیشه اش فرسخ ها فاصله دارد، نه سرنوشت ترجمه هایی را که از نان شب واجب تر است به تمناهای مقطعی مخاطب گره بزنیم.

از این رو، اکنون فعالیت های ترجمان را در سه زمینه پی می گیریم: انتشارات، فصل نامه و وبسایت، که همۀ تولیداتشان با عنوان مشترک «ترجمان علوم انسانی» ارائه می شوند. برخی مقالات تخصصی ابتدا در وبسایت ترجمان منتشر می شود و سپس به همراه مقالاتی دیگر به صورت «مجموعه مقاله» و در قالب کتاب منتشر می گردد. علاوه براین، کتاب های دیگری نیز به صورت مستمر ترجمه و منتشر می شوند.

ماحصل کار انتشارات تاکنون بیش از بیست عنوان کتاب بوده است. در چند سالی که از فعالیتمان می گذرد، بسیاری از خوانندگان ترجمان تمایل داشتند محتوای سایت مکتوب شود. بخشی از این نیاز با تأسیس انتشارات برطرف شد. اما همچنان تعداد زیادی از مطالب پُرمخاطب و ارزشمند سایتْ چاپ نشده باقی می مانْد. بنابراین تصمیم گرفتیم در پایان هر فصل و در قالب فصل نامه این مطالب را منتشر کنیم. آنچه پیش رو دارید شمارۀ اول «فصلنامۀ ترجمان علوم انسانی» است. این شماره اختصاص به مطالب منتشرشده در فصل بهار 1395 دارد.»
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
فراخوانی مجدد تصویر
محصولات مرتبط