فراخوانی فراخوانی ...


کاربر گرامی، لطفا جهت استفاده از تمامی امکانات سایت مانند ثبت سفارش و ورود به حساب کاربری، تنها از مرورگرهای Chrome و Firefox استفاده نمایید. ممکن است برخی از قابلیت های سایت با مرورگر شما سازگار نباشد. با سپاس فراوان

دوماهنامه گفتمان الگو شماره 10
الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت؛ اسفند 1394


مدیر مسئول: محمدسعید احدیان
دبیر تحریریه: محمدحسین وزارتی
تاریخ انتشار: 1394
شماره: 10
تعداد صفحات: 192
وزن(گرم): 293
تاریخ ثبت: چهارشنبه 14 تیر 1396
تاریخ ویرایش: چهارشنبه 28 تیر 1396
کد : 55704
تعداد بازدید: 61
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید. همچنین می توانید از QRCode بالا جهت ارسال پیامک استفاده نمایید:
9810003022

50000 ریال
معرفی نشریه
دیباچه این شماره با سرمقاله ای از مصطفی غفاری با عنوان «چشم اندازی تازه به سوی الگوی کشورداری» به مسیری که تاکنون گفتمان الگو تا رسیدن به این مرحله طی کرده، در حوزه های مختلفی آغاز و سپس گفت وگویی با آیت الله محسن اراکی با عنوان «استنباط فقه نظام مهم ترین نوآوری شهید صدر» ارائه شده است.

در ادامه گفت وگو با محمدرضا غلامرضا کاشی با عنوان «خودباختگی کمکی به جامعه ایران نمی کند»، یادداشت «مسئله عمق استراتژیک ایران» اثرطلال عتریسی، «روایت یأس و امید در دولت های پس از انقلاب» از محمدصادق کوشکی است.

پرونده ویژه تحولات رقابت سیاسی با یادداشت سید مرتضی مفیدنژاد آغاز شده و در ادامه گفت وگو با محمدباقر خرمشاد با موضوع «عدالت موضوع رقابت»، گفت وگو با «محمد عطریانفر» با عنوان «تلقی چپ و راست از ولایت فقیه جابه جا شده است»، گفت وگو با «غلامرضا خواجه سروی» با عنوان «میانگین رقابت سیاسی رو به جمله است»، و گفت وگو با علی دارابی با عنوان «نیازمند باز طراحی هستیم» ادامه خواهد داشت.

پرونده ویژه آسیب شناسی این شماره نیز به شورای عالی انقلاب فرهنگی اختصاص دارد. «قلب شورا درست کار نمی کند» گفت وگو با مظفر نامدار، «انحلال بهترین راه حل اصلاح» گفت وگو با جواد منصوری، «تنها نهاد متولی فرهنگ؟» گفت وگو با حجت الاسلام خسروپناه، «محاجه با منتقدان» از محمدرضا مخبر دزفولی، یادداشت «مظلومیت فرهنگ در خانه خود»، «ایمن سازی حریم جهان فرهنگی و «بدون روتوش» اختصاص دارد.

پخش آسیب های اجتماعی این شماره به گفت وگو با محمود گلزاری، عبدالحسین کلانتری، عباس کاظمی، هادی خانیکی و داود پرچمی مربوط است.

گفت وگو با دهقانی فیروزآبادی با عنوان «از فضای دهه ۶۰ میلادی عبور نکرده ایم» و گفت وگو با نخستین رییس کارگروه تحول در علوم انسانی، منوچهر محمدی نیز در بخش نظریه این شماره ارائه شده است.

بخش سینمای این شماره به پارادوکس سیاسی ـ سینمایی ، جهانی در تصرف ذهن، میوه ممنوعه داروین، بادیگارد مردم و نقش اجتماعی سینما در امیدآفرینی اختصاص دارد.

گزیده نشریه
گفتمان الگو یک رسانه است تا در مسیر الگو سازی برای پیشرفت، زمزمه ها خاموش و دغدغه ها فراموش نشود. رسانه ای که بی طرف نیست؛ اما می کوشد منصف باشد و این شرط لازم را برای گفتمان سازی الگوی پیشرفت در جامعه می داند. زیرا تا الگوی پیشرفت تبدیل به گفتمان نخبگان جامعه نشود، نمی توان به ثمر نشستن آن را انتظار داشت.
گفتمان الگو بیش از آن که اصرار بر نقد نظرهای مطرح شده داشته باشد، دغدغه ی پوشش مناسب آن ها را دارد. تا جامعه نخبگانی، طیف اندیشه های سازنده الگوی پیشرفت را یکجا ببیند و مشرب های مختلف فکری نیز به نقد یکدیگر بنشینند تا پاسخ حقیقی به پرسش الگوی پیشرفت متولد و منقح شود و اجماع بین الاذهانی اندیشمندان کشور برسد.
گفتمان الگو می کوشد الگویی برای آزاداندیشی و تولید آرای جان دار و پرمایه باشد. از این رو هراسی از دیدگاه های گوناگون با مبانی مختلف در راستای الگوی پیشرفت ندارد. تنها چیزی که در اینجا بر آن پا می فشاریم تعهد به اخلاق گفت و گو و بیش از همه طرح مستدل نظرات از یک سو و رعایت انصاف و ادب از سوی دیگر خواهد بود. اندشمندان، پژوهشگران و نویسندگان با هر مبنای فکری و از هر گرایش سیاسی می توانند گفتمان الگو را خانه خود بدانند؛ آوردگاهی که البته تماشاگران و بازیگران آن، جز استدلال و انصاف از صاحبان آراء و نظرات نخواهند پذیرفت.
گفتمان الگو پیشگامان و تازه اندیشان را در کنار هم نشانده و امید دارد مه این هم نشینی موجب تراز شدن پختگی و تازگی در ساخت الگوی پیشرفت باشد.

محصولات مرتبط
دوماهنامه گفتمان الگو شماره 11
دوماهنامه گفتمان الگو شماره 11
تعداد صفحات: 208
شماره: 11

دوماهنامه گفتمان الگو شماره 9
دوماهنامه گفتمان الگو شماره 9
تعداد صفحات: 192
شماره: 9

دوماهنامه گفتمان الگو شماره 1
دوماهنامه گفتمان الگو شماره 1
تعداد صفحات: 160
شماره: 1

دوماهنامه گفتمان الگو شماره 8
دوماهنامه گفتمان الگو شماره 8
تعداد صفحات: 192
شماره: 8

دوماهنامه گفتمان الگو شماره 2
دوماهنامه گفتمان الگو شماره 2
تعداد صفحات: 192
شماره: 2

دبیر تحریریه


نظر دهی
شما می توانید نظر خود را ثبت نمایید.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
کاربر گرامی چناچه در تمایل دارید نظر شما با نام خودتان ثبت شود، وارد سایت شوید.
نام
پست الکترونیک
ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد.
نظر

[ فراخوانی مجدد تصویر]


دسته بندی
موردی یافت نشد!


محصولات
موردی یافت نشد!
نویسنده


اخبار
موردی یافت نشد!


ناشرین
موردی یافت نشد!