بعدی
بعدیبازگشت
بعدیبازگشت
  1. خانه
  2. مجله
  3. ماهنامه فرهنگ و علوم انسانی عصر اندیشه شماره 16
  • ماهنامه فرهنگ و علوم انسانی عصر اندیشه شماره 16
  • ماهنامه فرهنگ و علوم انسانی عصر اندیشه شماره 16 (پج)

ماهنامه فرهنگ و علوم انسانی عصر اندیشه شماره 16

سردبیر : روح الامین سعیدی

مدیر مسئول : محمدمهدی دانی

صاحب امتیاز : محمدمهدی دانی

دبیر تحریره : سید مرتضی مفیدنژاد

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 6336610003022
به من اطلاع بده

فهرست

پرونده اصلی این شماره با عنوان «منطق سکوت» به معرفی شخصیت و اندیشه آیت الله سیستانی مرجع بزرگ عراق اختصاص دارد و در مصاحبه با سیدجواد شهرستانی، وکیل و نماینده آیتالله سیستانی در ایران و شماری از شخصیت های داخلی و خارجی ابعاد مختلفی از سلوک شخصی آیت الله، خط فکری او در چارچوب مکتب نجف و نقش برجسته وی در مدیریت و معماری عراق پس از صدام را بررسی می کند. «زنده یاد / زنده باد استقلال» نام پرونده دیگر عصر اندیشه است که بازخوانی مفهوم استقلال در گفتمان انقلاب اسلامی را در دستور کار دارد. مصاحبه با پروفسور مایکل والزر اندیشمند مشهور علوم سیاسی آمریکا از نقاط برجسته این پرونده به شمار می آید. پرونده «بحران اعتبار منبع» نیز در گفتگو با اساتید علوم ارتباطات و روزنامه نگاری، وضعیت منابع خبری و اعتبار آنها در جامعه ایرانی تحت تأثیر رشد رسانه های غیررسمی مجازی را بررسی کرده است. پرونده «بازخیزش راستگرایان» در عرصه سیاست بین الملل به موضوع مهم افراط گرایی در اروپا و پیوند آن با ترویسم تکفیری پرداخته و مصاحبه اختصاصی با دکتر هانس تیل اشنایدر از اعضای حزب راستگرای آ.اف.د آلمان در میان مطالب آن جالب توجه به نظر می رسد. پرونده «روانشناسی بازاری» رویکردی انتقادی به شاخه روانشناسی مثبتگرا دارد که کتاب های آن در ایران نیز از محبوبیت و رواج چشمگیری برخوردار است. بخش اقتصادی عصر اندیشه با نام «معاش» که به تازگی اضافه شده است، موضوع داغ این روزها یعنی پول های مجازی مانند بیت کوین را در پرونده «پولِ رمزیِ مرموز» با اقتصاددانان به بحث گذاشته است. نهایتاً پرونده هنری مجله نیز با عنوان «بهار سینمایی» به مرور و بررسی تحولات سینمای ایران در دهه هفتاد اختصاص دارد و به دنبال شماره پیشین «عصر اندیشه» که اختصاص به «سینمای دهه 60» داشت، این بار به «جریان شناسی سینمای دهه 70 ایران» با ارائه گزارش تحلیلی و گفت و گو با سینماگرانی همچون «سیروس الوند» پرداخته شده است.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی