فراخوانی فراخوانی ...

ماهنامه فرهنگ و علوم انسانی عصر اندیشه شماره 19

سردبیر : روح الامین سعیدی

صاحب امتیاز : محمدمهدی دانی

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: 10003022
150,000 ریال
افزودن به سبد سفارش

معرفی نشریه

مهمترین پرونده این شماره که تیتر اصلی جلد را به خود اختصاص داده، «از منبر تا ممبر» نام دارد که به بررسی پدیده سلبریتی در جامعه ایرانی با تأکید بر سلبریتی های روحانی می پردازد.

پرونده «چهل سال فقه و حکومت داری» به ارزیابی کارنامه چهل ساله فقه حکومتی در تدبیر و مدیریت جامعه ایران پرداخته و مصاحبه تفصیلی با شیخ جواد فاضل لنکرانی خواندنی ترین مطلب این پرونده به نظر می رسد. عصر اندیشه در بخش عالم خود پرونده «پسااستعمارگرایی» را ارائه کرده که مشروح چهار سخنرانی ششمین شب علوم انسانی در آن آمده و سه مصاحبه خارجی دوزبانه با اندیشمندان برجسته پسااستعمارگرا به این پرونده وزن بالایی بخشیده است.

پرونده «دانشسرای آرمانی» در قالب هشت مصاحبه تفصیلی با چهره های برجسته و شناخته شده دانشگاهی، وضعیت آموزش عالی کشور را طی چهار دهه گذشته به بحث گذاشته است و پرونده «سینماسخافت» نقدی بر سندروم فیلم های کمدی مبتذل در سینمای ایران دارد.

در بخش کتابسرای اندیشه میزگردی با حضور سه طلبه رمان نویس برجستگی دارد و از میان تک نگاری های این شماره، مصاحبه با دکتر محسنیان راد در تحلیل سپهر رسانه ای ایران جالب توجه است.

فهرست

جامعه ایرانی و بحران مرجعیت فکری در عصر پسااستعمار از علمای نجف تا آیت الله منتظری فقه اعتزالی، فقه انتحالی یا فقه انقلابی؟ از فقه جاری تا تربیت الهی پرونده از منبر تا مِمبِر از منبر تا مِمبِر نه به آخوند شبیه سازی شده نشست نقد و بررسی ادبیات طلاب گزارشی از آثار و اندیشه های یووآل نوح هراری نگاهی به آثار تازه منتشر شده درباره هگل در بازار کتاب ایران معرفی و بررسی کتاب رقص برزیل با شیطان معرفی و بررسی کتاب چادر کردیم رفتیم تماشا و ...
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
فراخوانی مجدد تصویر
محصولات مرتبط