بعدی
بعدیبازگشت
بعدیبازگشت
 • ماهنامه فرهنگ و علوم انسانی عصر اندیشه شماره 20

ماهنامه فرهنگ و علوم انسانی عصر اندیشه شماره 20

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 7722810003022
به من اطلاع بده

پرونده اصلی این شماره مجله که «بر مدار مدارا» نام دارد، با توجه با ایام سالگرد ارتحال آیت الله مهدوی کنی، به بررسی رفتار سیاسی آن مرحوم اختصاص دارد. در معرفی این پرونده آمده است: «جمهوری اسلامی مقطع بسیار حساس و سرنوشت سازی را در دوران حیات خود سپری می کند. مقطعی که وفاق و همدلی جریان های سیاسی و اجماع نخبگان حول منافع ملی و رعایت اخلاق و مدارای سیاسی بدون تردید تسهیل کننده حرکت کشور در گذر از گردنه های صعب العبور تحریم ها و فشارهای خارجی خواهد بود. سلوک سیاسی آیت الله مهدوی کنی که یکی از برجسته ترین و ذی نفوذترین سیاسیون جمهوری اسلامی محسوب می شد و همواره در عین تکیه بر اصول انقلابی، بر مدار عقلانیت و مدارا می گردید، درس ها و پیام هایی شنیدنی برای سیاست ورزی در ایران امروز دارد. پیام هایی که شنید ه شدن آن از جانب کنشگران سیاسی طیف های مختلف می تواند آ ن ها را از شرایط رکود و سترونی کنونی خارج سازد.»

علاوه بر این عصر اندیشه در ادامه، پرونده ای را برای موضوع حائز اهمیت این سال های عرصه علم یعنی بحث علوم شناختی گشوده و سعی در ترویج ادبیات این موضوع در کشور داشته است. پرونده بین المللی مجله به بحث مفصلی درباره دیدگاه های جان مرشایمر، رئالیست مشهور آمریکایی در خصوص افول هژمونی لیبرال اختصاص دارد که شش مصاحبه خارجی از نقاط قوت آن محسوب می شود. پرونده سینمایی عصر اندیشه نیز گفتگویی تفصیلی را با رضا میرکریمی به بهانه فیلم اخیرش «قصر شیرین» انجام داده است.
 • تعداد صفحات
  210
 • شماره
  20
 • وزن
  252
 • تاریخ ثبت اطلاعات
  دوشنبه 13 آبان 1398
 • شناسه
  77228
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی