بعدی
بعدیبازگشت
بعدیبازگشت

انتشار شماره 79 ماهنامه اخبار شیعیان

شماره هفتاد و نهم ماهنامه خبری و تحلیلی شیعیان جهان، اخبار شیعیان به همت مؤسسه شیعه شناسی منتشر شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری رسا، ماهنامه خبری و تحلیلی اخبار شیعیان با هدف اطلاع رسانی جوامع و گروه‌های شیعی جهان نسبت به حوادث و رویدادهای زندگی اجتماعی آنها، اقدام به گردآوری اخبار از سایت‌های اینترنتی، نشریات و منابع اطلاع رسانی دیگر کرده است.

در بخشی از عناوین این شماره می‌خوانید: «ملت ایران حرکت پر شتاب خود به سوی پیشرفت را ادامه خواهد داد»، «صلیب سرخ ابزار سیاستمداران جهان نشود»، «امام خمینی رحمةالله‌علیه عارف ناشناخته قرن بیستم»، «برگزاری گردهمایی شیعیان اسپانیا»، «برگزاری همایش ملی (هنر و تمدن شیعی)»، «کشور شیعی، میزبان صهیونیست ها و پیروان قوم لوط»، «اعتراض به از سرگیری اخراج شیعیان لبنانی»، «هشدار نسبت به اقدامات ضد شیعی تکفیری‌ها علیه شیعیان اندونزی»، «ادامه جنایات هولناک وهابیان علیه شیعیان»، «شهادت روحانی شیعی و گزارش بی‌بی‌سی در خصوص شیعیان نیجریه»، «مراسم شیعیان نیجریه در سالروز ولادت و شهادت حضرت صدیقه طاهره سلام‌الله‌علیها».

در بخشی از این ماهنامه در مطلبی با عنوان «ملت ایران حرکت پر شتاب خود به سوی پیشرفت را ادامه خواهد داد» می‌خوانید: «... همچنین حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در دیدار جمعی از ایثارگران، سال‌های دفاع مقدس را به تابلویی زیبا و ظریف تشبیه و خاطرنشان کردند راهی که با انقلاب اسلامی آغاز شد، ادامه خواهد یافت و برای این که زیبایی‌های روزهای دفاع مقدس از نزدیک برای مخاطب توصیف شود، لازم است هزاران کتاب با معیارهای هنری نگاشته شود تا جزئیات فداکاری رزمندگان برای مردم تشریح شود. رهبر انقلاب اسلامی، کار رزمندگان را در سال‌های جنگ تحمیلی، موفق، با ارزش، خیلی بزرگ و مبهوت کننده دانستند و افزودند: شما که در دوران دفاع مقدس مسئولیت‌های مهم و حساسی بر عهده داشتید، بدانید پس از جهاد اصغر، نوبت جهاد اکبر رسیده که به مراتب دشوارتر و سخت‌تر است. ایشان با تشریح و مقایسه ویژگی‌های جهاد اصغر و جهاد اکبر، تصریح کردند: در فضای امروز کشور، اگر بر اصول و ارزش‌ها پافشاری کردید و تقوا را در عرصه های مختلف سیاسی، اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی رعایت کردید، ارزش و اهمیت والاتری دارد. حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در همین زمینه افزودند: امروز با دو دشمن، یکی استکبار خبیث و دیگری نفس درون مواجه هستیم که اگر کسی بتواند با رعایت تقوا، گام بردارد و تصمیم بگیرد، زمینه تعالی معنوی و پیشرفت مادی فراهم می‌شود. رهبر انقلاب اسلامی در پایان سخنان خود افزودند: این راهی که با انقلاب اسلامی آغاز شده، ادامه پیدا خواهد کرد و شما دیدید کسانی که در جریان حرکت عمومی ملت، بار مسئولیت را بر زمین نهادند، فورا جوان‌های با روحیه، آن را برداشتند و انشاء‌الله به منزل خواهند رساند.»

«ادامه مواضع متناقض شیخ الازهر»، «سفر جمعی از اندیشمندان مصری به ایران»، «تأکید شیعیان هند بر احقاق موقعیت اجتماعی خود»، «ادامه مخالفت حوثی‌ها با دخالت آمریکا و حکام عربی در امور یمن»، «اعتراض به ادامه حملات به علما و حوزه‌های علمیه»، «بازگشت آیت‌الله فیاض از سفر به انگلستان»، «عراق و رخساره جدید دیپلماتیک»، «مقبره جعفر بن ابی طالب علیهماالسلام»، «پیروزی مقاومت، پیروزی همه ملت لبنان است»، «دو گفتار در باب شکست عربستان در بلعیدن بحرین»، «جایگاه فقه جعفری و شیعیان در صنعت غذای حلال» و «ویلفرد مادلونگ» بخش‌های دیگری از مطالب این شماره را به خود اختصاص داده است.

هفتاد و نهمین شماره ماهنامه اخبار شیعیان به صاحب امتیازی مؤسسه شیعه شناسی و مدیر مسؤولی محمود تقی زاده داوری خرداد ماه 1391 در 36 صفحه با قیمت 1000 تومان منتشر شده است

دوشنبه 22 خرداد 1391
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
اخبار مرتبط
محصولات مرتبط