فراخوانی فراخوانی ...

روایت هجوم ساواک به فیضیه در سال 42 در کتاب «از بام تا بهشت»

یکشنبه 3 دی 1391

نگارش داستان «از بام تا بهشت» روایت فاجعه هجوم به مدرسه فیضیه قم به قلم محمدحسن ابوحمزه به پایان رسید.

به گزارش فارس، محمد حسن ابوحمزه از پایان یافتن نگارش داستان «از بام تا بهشت» روایت فاجعه هجوم به مدرسه فیضیه قم، در قالب پروژه ادبی «روزهای انقلاب» دفتر ادبیات کودک و نوجوان حوزه هنری خبر داد.

محمد حسن ابوحمزه، نویسنده با اعلام این خبر درباره داستان «از بام تا بهشت» گفت: این داستان به رویداد دوم فروردین ماه 1342 یعنی فاجعه حمله به مدرسه فیضیه می‌پردازد که برای گروه سنی نوجوان نوشته شده است.

این داستان نویس با بیان این‌که کار را مدت‌ها پیش به دفتر ادبیات کودک و نوجوان حوزه هنری تحویل داده ام، افزود: اصل کار پذیرفته شده است و گروه هم اکنون در حال بازنگری‌های نهایی تاریخی‌ست.

ابوحمزه داستان «از بام تا بهشت» را متفاوت از دیگر داستان‌های مشابه خواند و تاکید کرد: این داستان به شیوه نویی نوشته شده و در آن همه مسائلی که در حوزه داستان انقلاب به کلیشه‌های همیشگی بدل شده کنار گذاشته شده است تا برای خواننده جوان و نوجوان جذابیت داشته باشد.

او با تاکید بر جنبه‌های داستانی و استنادات تاریخی این داستان، گفت: این داستان که حجم آن حدود 100 صفحه می‌شود حادثه‌ای را روایت می کند که در آن سه نوجوان بر حسب اتفاق درگیر مسائلی می‌شوند که با حمله به مدرسه فیضیه ارتباط پیدا می‌کند و خود را در خانه‌ای می‌بینند که عده‌ای از طلاب در آن گیر افتاده‌اند. از این پس داستان وارد فضای جدیدی می‌شود و با وجود شیطنت‌ها و شوخ طبعی‌های این سه نوجوان، حوادثی رخ می‌دهد که موجب تغییر نگاه آنها به موضوع می‌شود.

«از بام تا بهشت» از مجموعه داستان‌های پروژه ادبی «روزهای انقلاب» با مدیریت  مسعود امیرخانی‌ست که به همت دفتر ادبیات کودک و نوجوان حوزه هنری برای گروه سنی نوجوان تولید شده و به زودی از سوی انتشارات سوره مهر روانه بازار کتاب خواهد شد.

کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
فراخوانی مجدد تصویر
اخبار مرتبط