بعدی
بعدیبازگشت
بعدیبازگشت
  • سرنوشت منافقین بعد از عملیات مرصاد چه شد

سرنوشت منافقین بعد از عملیات مرصاد چه شد

دوشنبه 28 مرداد 1392

کتاب «عملیات مرصاد و سرنوشت منافقین» به همت محمدعلی صدر شیرازی نوشته شده است که در مقایسه با سایر کتاب‌ها درباره منافقان فصل جدیدی را به روی کتاب‌خوان‌ها و محققان این عرصه گشوده است.

به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری فارس، انتشارات مرکز اسناد انقلاب اسلامی جدیدترین کتابش را درباره منافقان وارد بازار کتاب کرد.

این کتاب که «عملیات مرصاد و سرنوشت منافقین» نام دارد به همت محمدعلی صدر شیرازی نوشته و تدوین شده است و در مقایسه با دیگر کتاب‌هایی که تا کنون درباره منافقان منتشر شده است، فصل جدیدی را به روی کتاب‌خوان‌ها و محققان این عرصه گشوده است.

نکته مهم در انتشار این کتاب این است که تمرکز اصلی نویسنده این کتاب درباره وضعیت منافقان بعد از عملیات مرصاد و اتفاق‌هایی است که تاکنون دست به گریبان این گروه محارب بوده است و این همان فصل جدیدی است که تاکنون کمتر کتابی درباره منافقان به آن پرداخته بود.

این کتاب در دو بخش نوشته شده است. بخش اول کتاب درباره این گروهک پیش از عملیات مرصاد است که به دو فصل سازمان مجاهدین خلق پیش از پیروزی انقلاب و سازمان مجاهدین خلق پس از پیروزی انقلاب و قبل از عملیات مرصاد تقسیم شده است.

این کتاب در بخش دوم ابتدا به بسترهای شکل گیری عملیات مرصاد پرداخته است و سپس همکاری این گروهک با عراق و متجاوزان و نقشی که در تجاوز دشمن بعثی به ایران تشریح شده است.

**بررسی رابطه سازمان مجاهدین با جنبش سبز

در ادامه بخش دوم این کتاب در فصل‌ها و گفتارهای متعدد جوهره درونی این سازمان بررسی شده و به تشریح تلاش 20 ساله آنها برای بقا پرداخته شده است.

اما یکی از جالب‌ترین بخش‌های این کتاب به گفتار پنجم آن بر می‌گردد که به بررسی رابطه سازمان مجاهدین با جنبش سبز اختصاص دارد و نقش این گروهک در فتنه سال 88، در دامان زدن به شورش‌ها و بسترسازی برای ادامه فتنه بررسی شده است و در نهایت نویسنده در بخش مهمی وضعیت امروز این گروهک را بررسی کرده است.

انتشارات مرکز اسناد انقلاب اسلامی این کتاب را در 428 صفحه با قیمت 13هزار و 500 تومان منتشر کرده است.

کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
اخبار مرتبط