بعدی
بعدیبازگشت
بعدیبازگشت

نخستین همایش بین المللی شاعران پارسی زبان برگزار می شود/ شعرخوانی شاعران در حضور رهبر انقلاب

نویسندگان مرتبط : علیرضا قزوه

علیرضا قزوه از برگزاری نخستین همایش بین المللی شاعران پارسی طی ۳ روز و در شهرهای تهران و اصفهان خبر داد.

یکشنبه 15 تیر 1393

علیرضا قزوه مدیر مرکز آفرینش های ادبی حوزه هنری از برگزاری نخستین همایش سه روزه شاعران پارسی زبان خبر داد و گفت: این همایش یک روز پس از دیدار سالانه شاعران با مقام معظم رهبری یکشنبه 22 تیر ماه (15 رمضان) در شهر اصفهان آغاز می شود و چهارشنبه 24 تیر در تهران به کار حود پایان می دهد.

وی ادامه داد: 20 شاعر پارسی زبان از کشورهای ایران، افغانستان، تاجیکستان، هندوستان، پاکستان و روسیه در روز شنبه 21 تیر ماه با مقام معظم رهبری دیدار خواهند داشت و بعد از آن نیز روز یکشنبه 22 تیر ماه در تالار سوره شهر اصفهان نخستین روز از همایش شاعران پارسی زبان برگزار می شود.

این شاعر کشورمان اظهار داشت: در این مراسم از تلاش های ادبی فرزانه خجندی شاعره نام آشنای تاجیک تقدیر و تجلیل خواهد شد. در این مراسم همچنین 10 شاعر پارسی زبان از کشورهای همسایه و 10 شاعر پارسی زبان از ایران به شعرخوانی می پردازند.

قزوه با بیان این که دومین روز از همایش شاعران پارسی زبان دوشنبه 23 تیر از ساعت 18 در تالار مهر حوزه هنری در تهران برگزار می شود، عنوان کرد: در دومین روز از این مراسم از «ظهیر احمد صدیقی» شاعر پیشکسوت کشور پاکستان و «مومن قناعت» شاعر شهیر تاجیکستان تجلیل و تقدیر به عمل می آید.

وی گفت: در این مراسم شاعرانی همچون «محمدعلی عجمی»، «طالب کریم آذرخش» و «فرزانه خجندی» از تاجیکستان، بلرام شکلا از هندوستان، آنا برزینا از روسیه، سید سکندر حسینی، افسر رهبینی و سید فضل الله قدسی از افغانستان حضور خواهند داشت و به همراه شاعرانی همچون علی معلم دامغانی، سید علی موسوی گرمارودی، یوسفعلی میرشکاک، علیرضا قزوه، ناصر فیض، فاضل نظری، سعید بیابانکی و محمد حسین جعفریان از کشور ایران شعرخوانی می کنند.

مدیر مرکز آفرینش های ادبی حوزه هنری درباره سومین روز از برگزاری همایش پارسی زبانان، عنوان کرد: روز سه شنبه 24 تیر ماه نیز سومین جلسه از همایش پارسی زبانان در موسسه فرهنگی اوج ادامه خواهد داشت. در این مراسم از تلاش های ادبی «محمد علی عجمی» شاعر تاجیک تجلیل به عمل می آید.

وی خاطرنشان کرد: همایش سه روزه پارسی زبانان با هدف تقویت زبان پارسی و تعامل بیشتر بین شاعران کشورهای پارسی زبان برگزار می شود و امیدواریم بتوانیم دومین دوره این همایش را سال آینده همزمان با دیدار شاعران با رهبر معظم انقلاب اسلامی برگزار کنیم.

کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
اخبار مرتبط
محصولات مرتبط