فراخوانی فراخوانی ...


کاربر گرامی، لطفا جهت استفاده از تمامی امکانات سایت مانند ثبت سفارش و ورود به حساب کاربری، تنها از مرورگرهای Chrome و Firefox استفاده نمایید. ممکن است برخی از قابلیت های سایت با مرورگر شما سازگار نباشد. با سپاس فراوان

گفت وگوهای بین یک خاخام و علامه عاملی منتشر شدآدرس منبع: خبرگزاری فارس
انتشارات مرتبط با اخبار: دفتر نشر معارف
تاریخ ثبت: یکشنبه 19 بهمن 1393
کد : 22676
تعداد بازدید: 24

خلاصه خبر
کتاب «شبهات یهودی» نوشته علامه جعفر مرتضی عاملی (اندیشمند و مورخ برجسته لبنانی) با ترجمه محمدصادق روحانی به همت دفتر نشر معارف منتشر شد.

متن خبر
کتاب «شبهات یهودی» گفت وگویی بین یک دانشمند یهودی به نام خاخام بنیامین زیاده و نویسنده این کتاب یعنی علامه جعفر مرتضی عاملی است که از طریق نامه اینترنتی انجام شده و نویسنده آن را به رشته تحریر درآورده است.
در بخشی از پیش گفتار این کتاب آمده است: «کسی که خود را بنده خدا می داند، ناگزیر باید بندگی و فرمانبرداری پیشه کند و کسی که باور دارد عرب بر عجم، سفید بر سیاه، دارا بر ندار و قوی بر ضعیف برتری ندارد مگر به پرهیزکاری، برخوردش با دیگران و رفتارش در زندگی نباید چونان کسی باشد که خود را تافته ای جدا بافته و خویشاوند خدا می داند و دیگران را ساخته و پرداخته برای خدمت به خود و چونان بنده ای که هرگونه بخواهد می تواند با آنها رفتار کند.»
در بخش دیگری از پیش گفتار می خوانیم: «کسی که خود را تافته جدابافته می داند، نمی تواند برای دیگران احترامی قائل شود و نسبت به آنها گرایشی داشته باشد مگر بدان جهت و تا آنجا که حس برتری جویی خود و خردکردن دیگران را برآورد و بر عزت خود و ذلت ایشان تأکید ورزد. چنین شخصی نسبت به دیگران چون حیوانی درنده خواهد بود که در ایشان و از ایشان هر احترامی را خواهد گرفت و هر آنچه جلوه ای از عزت نفس داشته باشد را از زندگی ایشان می دزدد و به جز بر بقای خود و فنای دیگران نمی اندیشد.»
نویسنده در جواب به سؤالی که دانشمند یهودی مبنی بر گم شدن بخشی از تورات و نه همه آن و عزیر فقط نقص را برطرف کرده است، نوشته است: «اولاً: در نامه اولت در رابطه با عزیر گفتی: او کسی است که تورات حقیقی را برای یهودیان پیدا کرد، پس از آن که در اسارت اول یهود گم شده بود. معنای این جمله این است که همه تورات گم شده بود و این با ادعای بعدی ات سازگار نیست و چنین تناقض گویی هایی در بحث علمی قابل پذیرش نیست. دوم: آیا می توانی مشخص کنی کدام قسمت از بین رفته است و کدام قسمت همان تورات حقیقی است تا ما تکلیف خود را با این قسمت ها بدانیم. اگر نتوانی و ابهام باقی بماند برای این کتاب حجیتی باقی نمی ماند.»
از دیگر شبهات دانشمند یهودی خبر دادن قرآن از تورات است که علامه سیدجعفر مرتضی عاملی در جواب این شبهه گفته است: «اولاً: قرآن در رابطه با تورات حقیقی قبل از گم شدنش سخن گفته است و این همان کتابی است که آن را کلام خدا دانسته است، ولی کتابی که در اختیار توست؛ باید ثابت کنی که مطابق با آن تورات حقیقی است. دوم: قرآن از توراتی خبر داده که در همه چیز موافق با قرآن است و قرآن آن را تصدیق می کند و تورات نیز قرآن را تصدیق می کند. من نیز به چنین توراتی ایمان دارم، ولی کتابی که در دست توست مورد پذیرش و تأیید قرآن نیست، بلکه قرآن بسیاری از مطالب آن کتاب را رد کرده و تصریح می کند که تورات تحریف شده است.»
کتاب «شبهات یهودی» با ترجمه محمدصادق روحانی به همت دفتر نشر معارف در 84 صفحه، قطع پالتویی، دو رنگ، شمارگان 2000 نسخه و به قیمت 3300 تومان در دسترس علاقه مندان قرار گرفته است. دفتر نشر معارف به زودی کتاب «خاخام شکست خورده» را از این مورخ برجسته جهان تشیع منتشر می کند.

کتب مرتبط


اخبار مرتبط
بررسی دین یهود از پیدایش تا صهیونیست : مدیر تولید گروه سایان تولید «دایره‌المعارف مصور تاریخ یهودیت و صهیونیست» را نتیجه کاری گروهی می‌داند که به بررسی دین یهود از پیدایش تا منجر شدن به صهیونیست می پردازد. حامد کفاش اظهار کرد: چاپ سوم کتاب دایره‌المعارف مصور «تاریخ یهودیت و صهیونیست» به  بررسی مستند و مصور دین یهود از آغاز تا پیدایش صهیونیست و جنبش‌های ضد صهیونیست می پردازد.وی افزود: این دایرة المعارف به صورت کاری گروهی ارایه و در سال جاری نیز کتاب به عنوان برنده جشنواره مقاومت سال …


ساختار قدرت و تأثیرگذاری یهودیان در آمریکا کتاب شد : ساختار قدرت و تأثیرگذاری یهودیان در آمریکا در کتابی با عنوان «هولوکاست و نفوذ یهودیان در ایالات متحده آمریکا» نوشته «دیوید دیوک» با ترجمه محمدرضا میرزاجان منتشر شد. این کتاب گزارشی از میزان نفوذ یهودیت و صهیونیسم در تمامی ارکان ایالات متحده آمریکا و مبتنی بر وقایع هولوکاست است. صهیونیسم با تکیه بر ترفند مظلوم‌نمایی توانست از فرصت جنگ جهانی دوم که خود طراح و آتش‌افروز آن بود، استفاده کند و با فضاسازی بسیار ماهرانه و اغراق آمیز، قوم یهود را مظلومان و قربانی جنگ جهانی دوم نشان دهد و با اشغال …


گفتگو با مؤلف کتاب« تحلیلی بر عملکرد یهود در عصر نبوی» : محقق و مؤلف عرصه صهیونیزم‌پژوهی گفت: تلاش ‌صهیونیزم برای تسلط بر مسائل فرهنگی جهان گسترده و چشمگیر است. حجت الاسلام علی جدید بناب، مدیرکل سابق تبلیغات اسلامی آذربایجان شرقی، در گفت‌و‌گو با خبرگزاری رسا در تبریز به تحلیل نقش یهود و صهیونیزم در تحولات عمده جهانی پرداخت. وی با اشاره به نقش گسترده یهود در تاریخ صدر اسلام اظهار داشت: در کتاب تحلیلی بر عملکرد یهود در عصر نبوی که اخیرا تجدید چاپ شده است، به تحلیل دقیق و محتوایی عملکرد قوم یهود در تحولات صدر اسلام پرداخته شده است. مدیرکل سابق …


یهود علیه صهیونیسم : کتاب «یک قرن مبارزه یهود علیه صهیونیسم» نوشته یاکوب رابکین با ترجمه عبدالرسول دیانی با ویراستاری علمی محمد دهدشتی منتشر شد. کتاب «یک قرن مبارزه یهود علیه صهیونیسم» به قلم یکی از استادان یهودی دانشگاه‌های کانادا با استناد به متون یهودیت و دیدگاه اندیشمندان مذهبی و فرهنگی یهود و همچنین استفاده از اسناد و شواهد تاریخی به طرز باورنکردنی اثبات می‌کند که ادعای صهیونیست‌ها مبنی بر پیروی از یهودیت نه تنها درست نیست بلکه از زمان تاسیس تا کنون عملا در نفی، تحقیر و خیانت به یهودیت حرکت کرده است. این …

نظر دهی
شما می توانید نظر خود را ثبت نمایید.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
کاربر گرامی چناچه در تمایل دارید نظر شما با نام خودتان ثبت شود، وارد سایت شوید.
نام
پست الکترونیک
ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد.
نظر

[ فراخوانی مجدد تصویر]


دسته بندی
موردی یافت نشد!


محصولات
موردی یافت نشد!
نویسنده


اخبار
موردی یافت نشد!


ناشرین
موردی یافت نشد!