بعدی
بعدیبازگشت
بعدیبازگشت
  • تجربه حال و هوای متفاوت زیارت در رمان «پنجشنبه فیروزه ای»

تجربه حال و هوای متفاوت زیارت در رمان «پنجشنبه فیروزه ای»

انتشارات نیستان به زودی کتاب داستانی «پنج شنبه فیروزه ای» به قلم سارا عرفانی را در حال و هوای زیارت امام رضا(ع) منتشر می کند.

پنجشنبه 15 خرداد 1399

سارا عرفانی از نویسندگان جوان کشورمان در گفت گویی، خبر از چاپ جدیدترین کتابش با نام «پنجشنبه فیروزه ای» توسط انتشارات نیستان داد و گفت: این کتاب با موضوع زیارت و امام رضا(ع) نوشته شده است و ماجرایش درباره زیارت تعدادی دانشجو است که در قالب اردوی دانشجویی به زیارت امام رضا(ع) می روند.

وی افزود: در لابه لای ماجرای داستان مسائل عاشقانه و نکاتی درباره زیارت به زبان داستان بیان شده است و به نوع نگاه ما به دعا و زیارت و اینکه از زیارت چه می خواهیم و ارتباطمان با امام معصوم چگونه باشد، پرداخته ام.

این نویسنده جوان در پاسخ به این سوال که چگونه برای موضوع اصلی داستان کشش ایجاد کرده تا برای خوانندگان جذاب باشد، اظهار داشت: هم موضوع عاشقانه ای که وجود دارد و هم ارتباط دانشجوها با هم و نوع تعاملاتی که با هم دارند و هم با شخصیت پردازی سعی کرده ام، این کشش داستانی را ایجاد کنم.

عرفانی گفت: بخش زیارت هم قابل فهم است. سعی کرده ام و شعار و سخنرانی نباشد و از کلمات و اتفاقات ملموس در داستان استفاده کرده ام.

وی در پاسخ به این سوال که چرا سراغ موضوع زیارت برای یک رمان رفته  است، هم اظهار داشت: نگاه آدم ها به زیارت و ارتباطی که با معصومان برقرار می کنند، در ذهنم جرقه ای زد تا به این موضوع ادای دینی داشته باشم. البته این نکته را هم باید اضافه کنم که پس از پایان نگارش داستان حجت الاسلام زائری این داستان را خواندند و پسندیدند و نکاتی را گوشزد کردند که من آنها را به کتاب اضافه کردم.

کتاب «پنجشنبه فیروزه ای» که به زودی توسط انتشارات نیستان وارد بازار کتاب می شود ، نهمین کتاب سارا عرفانی است و می توان به کتاب های «لبخند مسیح»، «هدیه ولنتاین» و «دلاور مرد سیستانی» اشاره کرد که پیش از این به قلم این نویسنده منتشر شده اند.

کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
اخبار مرتبط