بعدی
بعدیبازگشت
بعدیبازگشت
  • «در بهشت ایمان» منتشر شد: روایتی از «همسری و همدلی» پیامبر(ص)

«در بهشت ایمان» منتشر شد: روایتی از «همسری و همدلی» پیامبر(ص)

کتاب «در بهشت ایمان» مجموعه داستان های کوتاهی از زنان صدر اسلام تا امامان شیعه است که زهرا بابایی آن را به نگارش درآورده و در آستانه روز بزرگداشت مقام زن منتشر شده است.

دوشنبه 24 فروردین 1394

«در بهشت ایمان» بازنویسی چهل داستان کوتاه از زنان صدر اسلام تا امامان بزرگوار شیعه است، زنانی که نخستین پایه های دینداری زنانه را برافراشتند و زنان و مردان مسلمان را تا همیشه وامدار خود کردند، به جز آخرین داستان های کتاب که در واقع گفت وگوی دو دانشجوی دختر درباره زن مسلمان است و اشاراتی به نخستین زن شهید در تاریخ اسلام دارد، باقی حکایت ها برگرفته از منابع تاریخی و متون دینی است.

این کتاب از 37 داستان کوتاه تشکیل شده است که هر کدام حداکثر دو صفحه هستند،  نوشته شده است و با پرداخت های مناسب و تصویرسازی خلاقانه نویسنده، به قصه هایی خواندنی برای مخاطب تبدیل شده است، ضمن اینکه نشانی روایت هایی که داستان بر اساس آن شکل گرفته، عیناً در پایان هر کدام آمده و آن را مستند کرده است.

در داستانی با عنوان «همسری و همراهی» می خوانیم:

-من تندخو و مادر چند بچه یتیمم، همسرم در جنگ احد کشته شد، این، پاسخ ام سلمه بود به خواستگارش.
اما خواستگار عقب ننشست.
-من از تو بزرگ ترم، فرزندانت را هم به خدا و من که فرستاده اویم بسپار، از خدا می خواهم که تندخویی تو را از تو بگیرد و مهر و مهربانی را جایگزین آن کند.
ام سلمه پذیرفت و با کمترین وسایل زندگی به خانه پیامبر رفت.
سال ها گذشت و رشته دوستی و محبت میان آن دو محکم تر شد. در روز صلح حدیبیه پیامبر نزد ام سلمه آمد، در حالی که برافروخته بود.
-به مهاجران و انصار می گویم خیر ما در این صلح است، سرهای خود را بتراشید تا برای حج وارد مکه شویم، اما عده ای از آنان این صلح را ننگ می دانند.
ام سلمه که شوی خود را در غم و اندیشه دید، گفت:
-اینان هوس فتح و پیروزی دارند و صلح را شکست می دانند، شما برخیزید و سر خود را بتراشید، وقتی رفتار شما را ببینند، دست از لجاجت و جنگ طلبی بر می دارند.
همین گونه نیز شد، مردم وقتی دیدند که پیامبر آماده حج می شود، دانستند که ایشان تصمیم خود را گرفته است و از آن باز نمی گردد، پس یک به یک به ایشان پیوستند و سرهای خود را تراشیدند.

«در بهشت ایمان» توسط معاونت فرهنگی، ارتباطات و امور بین الملل مؤسسه دارالحدیث تولید و منتشر شده است، این کتاب در 78 صفحه با قطع رقعی و با تیراژ 1000 نسخه چاپ و به قیمت 3500 تومان به فروش می رسد.

کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
محصولات مرتبط