بعدی
بعدیبازگشت
بعدیبازگشت
  • ناگفته هایی از زندگی شهید حسان اللقیس در «عقل درخشان»

ناگفته هایی از زندگی شهید حسان اللقیس در «عقل درخشان»

کتاب «عقل درخشان» حاوی ناگفته هایی از زندگی شهید «حسان اللقیس» توسط حمید داودآبادی از سوی نشر یازهرا (س) روانه کتاب فروشی ها شد.

یکشنبه 18 خرداد 1399

«عقل درخشان» زندگی نامه و خاطرات شهید حسان اللقیس جدیدترین کتاب حمید داودآبادی است.

«عقل درخشان» پیرامون زندگی فرمانده شهید مقاومت اسلامی لبنان «حسان اللقیس» که پاییز سال 1392 به دست مزدوران رژیم غاصب صهیونیستیِ اسرائیل در لبنان ترور شد، در 400 صفحه منتشر شده است.
عقل درخشان حاوی ناگفته هایی از زندگی شهید، تصاویر اختصاصی، خاطرات شخصی حمید داودآبادی از او، خاطرات شخصی شهید اللقیس، متن کامل مصاحبه منتشر نشده با حسان اللقیس همچنین اخبار و اطلاعات ویژه درباره ترور او است.

«حسان اللقیس» از فرماندهان حزب الله لبنان از مقامات نزدیک به «سید حسن نصرالله» دبیرکل این جنبش مقاومت بوده است و مسئول حزب الله در همان منطقه محل سکونتش یعنی «السان تیریز- الحدث» به شمار می رفت.

گفته می شود که اللقیس در بخش فنآوری و ارتباطات از راه دور حزب الله فعالیت داشت و نقش مهمی در تعمیر سیستم ارتباطات راه دور حزب الله پس از آسیب های وارده از سوی اسرائیل در طول جنگ 33 روزه، ایفا می کرد.

اما روزنامه صهیونیستی «هاآرتص» ادعا کرده که این فرمانده حزب الله، رئیس بخش فن آوری و تسلیحات حزب الله بوده است.

اللقیس به ضرب گلوله هایی که از فاصله نزدیک شلیک شده بود با 5 تیر در سر و گردنش به شهادت رسیده که برخی منابع اعلام کرده اند که وی به ضرب 4 گلوله که به سوی کتف و سرش شلیک شده، به شهادت رسیده است. همچنین گفته می شود وی در پارکینگ منزلش ترور شده است.

«عقل درخشان» از سوی نشر یازهرا (س) وارد بازار کتاب شده است.

کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی