بعدی
بعدیبازگشت
بعدیبازگشت
  • فرهنگنامه زیارت عتبات منتشر شد

فرهنگنامه زیارت عتبات منتشر شد

فرهنگنامه زیارت عتبات نوشته آیت الله محمدی ری شهری توسط انتشارات دارالحدیث منتشر شد.

پنجشنبه 10 اردیبهشت 1394

تاکنون کتاب های مفید و ارزنده ای درباره زیارت عتبات عالیات و بهره گیری از این انوار مقدس نگارش یافته اند؛ اما «فرهنگ نامه زیارت عتبات» تالیف آیت الله محمدی ری شهری، تلاشی است نو که با نظمی نوین، رهنمودهای اهل بیت علیه السلام را در جهت فرهنگ سازی زیارت آستان های خاندان رسالت تقدیم علاقه مندان می کند. ویژگی های این کتاب عبارت اند از:

جامعیت نسبی: در این کتاب تلاش شده است آنچه مورد نیاز زائران است از منابع قابل استناد گزینش و ارائه شود.

آداب و آفات زیارت: در این مجموعه ضمن بیان آداب و آفات زیارت، اعمالی که به روایات معصومان علیهم السلام مستند نیستند به زائران شناسانده شده اند.

معرفی اماکن متبرکه: برای آشنایی زائران توضیحاتی درباره مساجد معروف، قبور منسوب به شماری از پیامبران، علما و صلحا و همچنین مشاهیر مدفون در نجف، کوفه، کربلا، کاظمین و سامرا به صورت اجمالی ارائه می شود.

زندگی نامه مشاهیر: از شخصیت های مدفون در جوار آستان های مقدس عراق، زندگی نامه ی کوتاهی منتشر شده است.

نقشه های کاربردی: دیگر ویژگی این فرهنگ نامه هشت نقشه در پایان کتاب است که در آن ها حرم مطهر امامان و اماکن و مزار شخصیت های مدفون در آن ها، مسجد کوفه و سهله و اماکن و مقام های آن ها و منطقه مرکزی شعر نجف و کربلا جانمایی شده است.

«فرهنگ نامه زیارت عتبات» در شش فصل تهیه و تدوین شده است که به ترتیب عبارتند از: فصل اول: نجف، فصل دوم: کوفه، فصل سوم: کربلا، فصل چهارم: بغداد (کاظمین)، فصل پنجم: سامرا و فصل ششم که در آن برخی از سوره ها، نمازها، زیارت ها، و دعاهای مورد نیاز زائران گرد آمده است.

لازم به ذکر است که این کتاب برای نخستین بار در سال 1393 توسط سازمان چاپ و نشر موسسه علمی فرهنگی دارالحدیث با شمارگان 1000نسخه، در535 صفحه با قطع وزیری و جلد سخت منتشر شده است.

کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
اخبار مرتبط