بعدی
بعدیبازگشت
بعدیبازگشت
  • «سوره انگور» قزوه
  • سوره انگور قزوه

«سوره انگور» قزوه

گزیده اشعار علیرضا قزوه شاعر و نویسنده متعهد معاصر با نام «سوره انگور» به همت موسسه انتشارات تکا (توسعه کتاب ایران) روانه بازار کتاب شده است.
کتاب جدید قزوه گزیده غزل‌ها و شعرهای دیگر اوست که از هفت دفتر شعر چاپ شده و نشده انتخاب شده است. «سوره انگور» از98 غزل، 9 ترانه،‌ چهل دوبیتی و رباعی، نوزده ترکیب بند، چهار قصیده، 52 نوسروده و 18 دوبیتی سپید تشکیل شده است. اشعار او با نظمی روایت‌محور، شعر را به خواننده انتقال می‌دهد:
لیلی گذشت و مجنون، حالی خراب دارد/ گفتم نگریم اما دیدم ثواب دارد/ مجنون منم که ماندم، این خاک،‌ خاک لیلی‌ست/ ای کاروان بیایید، این چاه، آب دارد/ چرخی زنیم در خود، بی خود ز خود، بچرخیم/ دنیا پر است از چرخ، دنیا شتاب دارد/ سر می‌گذارم امشب بر بالش قیامت/ مژگان سر به زیرم، عمری‌ست خواب دارد/ از وحشت قیامت، زاهد مرا مترسان/ ترس از قیامتم نیست، دنیا حساب دارد
علیرضا قزوه، در سال 1342 در گرمسار دیده به جهان گشود. وی مولف حدود سی اثر منتشر شده در حوزه‌های شعر، تحقیق، پژوهش و سفرنامه، و از نام‌های شناخته‌شده شعر انقلاب اسلامی است. نام قزوه در کنار نام شاعرانی چون سلمان هراتی، سید حسن حسینی، قیصر امین‌پور و ...همواره حضوری پررنگ در شعر اجتماعی، آیینی و شعر دفاع مقدس داشته است.
علیرضا قزوه مسئولیت‌های فرهنگی زیادی داشته. از جمله، وی وابسته فرهنگی ایران در تاجیکستان، رییس شورای شعر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، دبیر نخستین جشنواره بین‌المللی شعر فجر و مدیر مرکز تحقیقات زبان فارسی دهلی نو بوده است.
«سوره انگور» با شمارگان سه هزار نسخه و قیمت چهار هزار تومان در 395 صفحه به مرحوم قیصر امین‌پور تقدیم، و به همت موسسه انتشارات تکا با حمایت معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی روانه بازار چاپ و نشر کتاب شده است.

آثار مکتوب این شاعر و نویسنده:
از خیبر جنوب
از نخلستان تا خیابان
با کاروان نیزه
روایت چهاردهم
قطار اندیمشک و ترانه های جنگ
من می گویم، شما بگریید
پشت هر سنگ ، خداست

گفتنی است همه این آثار در فروشگاه اینترنتی پاتوق کتاب و نمایندگی های تهران و قم و دیگر مراکز توزیع این دفتر قابل تهیه هستند.

سه‌شنبه 6 خرداد 1399
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
اخبار مرتبط