بعدی
بعدیبازگشت
بعدیبازگشت

ماجرای بازیکن تیم ملی که به جای پرسپولیس به جبهه رفت

انتشارات مرتبط : روایت فتح

خاطرات و سرگذشت شهید رضایی مجد کاپیتان تیم ملی جوانان ایران توسط سیدمیثم موسویان نوشته شده و انتشارات روایت فتح آن را منتشر خواهد کرد.

جمعه 2 مرداد 1394

سید میثم موسویان نویسنده دفاع مقدس در گفت وگویی، به نگارش کتاب خاطرات و سرگذشت «شهید رضایی مجد» بازیکن کاپیتان تیم ملی جوانان فوتبال ایران اشاره کرد و گفت: کتاب شهید «رضایی مجد» خیلی اتفاقی به من سپرده شد و من خودم نقشی در این که موضوع را انتخاب کنم نداشتم و کتاب به من سفارش داده شد.

وی افزود: تحقیق و مصاحبه این کتاب با من نبوده و فقط نگارش را انجام دادم که این کار 3 ماه به طول انجامید که پس از این مدت از بین 600 صفحه مصاحبه که توسط موسسه روایت فتح انجام شده بود، 15 داستان کوتاه در ارتباط با شهید «رضایی مجد» نوشتم و در قالب مجموعه «از چشم ها» منتشر خواهد شد.

این نویسنده در ادامه گفت: به نظرم داستان های مجموعه شهید رضایی مجد به صورت مستقل نیز قابلیت ادبی دارد و وجه ادبی آن بارز است و می تواند به صورت مستقل خوانده شود.

موسویان به شخصیت این شهید اشاره کرد و گفت: شهید رضایی مجد انسان حرفه ای در یک رشته ورزشی بود که واقعا برای خودم عجیب بود که چرا در مورد این شهید تا کنون کتابی منتشر نشده و وقتی مشغول مطالعه مصاحبه های این کتاب بودم برای خودم افسوس خوردم که چرا تاکنون این شهید را نشناخته ام.

او اضافه کرد: این شهید برای تیم ملی فوتبال ایران بازی کرده بود و در آستانه عقد قرار داد با باشگاه پرسپولیس بوده، در حالی که امروز هر نوجوانی عکسی از یک فوتبالیست ملی را روی اتاق خود چسبانده ولی برای من عجیب بود که این شهید ناشناخته مانده است.

موسویان در پایان گفت: این کتاب را دو ماه پیش به روایت فتح سپردم و دیگر باید منتظر انتشار آن باشیم. همچنین کتاب شهید قهاری را نیز روایت فتح به من سپرده که در قالب مجموعه «از چشم ها» منتشر خواهد شد البته هنوز نگارش آن را آغاز نکرده ام.

بر اساس این گزارش شهید رضایی مجد در سال های 61 و 62 به همراه تیم ملی جوانان به ترتیب در رقابت های جام پادشاهی بنگلادش و مسابقات قهرمانی جوانان آسیا در نپال شرکت داشت و موفق شد برای تیم ملی جوانان در مجموع 15 گل به ثمر برساند.

این شهید والامقام در تیم های فوتبال نوجوانان آذر تهران، جوانان و بزرگسالان اکباتان و تهران جوان عضویت داشت و در سال 65 به تمرینات تیم پرسپولیس دعوت شد ولی او با حضور در سپاهیان حضرت محمد (ص) برای چهارمین بار راهی جبهه های حق علیه باطل شد تا اینکه در دهم اسفند ماه 1365 در عملیات تکمیلی کربلای 5 در منطقه عمومی شلمچه به فیض شهادت نائل شد.

کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
اخبار مرتبط
محصولات مرتبط