بعدی
بعدیبازگشت
بعدیبازگشت
  • کتاب «فرنگیس»، خاطرات شیرزن گیلانغرب در حوزه هنری رونمایی شد

کتاب «فرنگیس»، خاطرات شیرزن گیلانغرب در حوزه هنری رونمایی شد

آیین رونمایی از کتاب «فرنگیس» (خاطرات فرنگیس حیدرپور) نوشته مهناز فتاحی در تالار مهر حوزه هنری برگزار شد.

شنبه 17 خرداد 1399

مراسم رونمایی از کتاب «فرنگیس» عصر امروز با حضور راوی و نویسنده در حوزه هنری برگزار شد.

حجت الاسلام والمسلمین سید مهدی خاموشی ریس سازمان تبلیغات اسلامی، مرتضی سرهنگی مدیر دفتر ادبیات و هنر مقاومت حوزه هنری، مهناز فتاحی نویسنده کتاب و فرنگیس حیدرپور راوی کتاب در این مراسم حضور داشتند.

پخش فیلم مستند «کتاب و قصه خوانی» براساس روایت این کتاب از دیگر بخش های این مراسم بود.

کتاب «فرنگیس» یکی دیگر از آثار با موضوع خاطرات زنان در جنگ و درباره زندگی فرنگیس حیدرپور است. وی از زنان قهرمان دوران دفاع مقدس کرمانشاه به شمار می رود.

مهناز فتاحی درباره این کتاب گفت: در زمان جنگ تحمیلی که مردان روستا به جبهه های جنگ رفته بودند دشمن توانسته بود از سمت گیلان غرب وارد مرزهای کشورمان شود. بنابراین زنان و بچه های منطقه به دامن کوه ها پناه برده بودند. فرنگیس یک بار که به روستا برمی گردد تا برای زنان و بچه ها آذوقه ببرد، دشمنان سد راهش می شوند که او با تبر یکی از آنان را به هلاکت می رساند و دیگری را اسیر می گیرد.

این نویسنده با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری درباره بانو فرنگیس گفت: تندیس این شیرزن در یکی از میادین شهر کرمانشاه نصب شده و همه با این بانو و مبارزات وی آشنا هستند. وقتی مقام معظم رهبری در سفر خود به کرمانشاه از رشادت های این بانو گفتند ماجرا برایم جالب تر شد. هر چند همواره از همان زمانی که به خاطره نگاری مشغول بودم از خدا می خواستم تا بتوانم خاطرات فرنگیس را هم بنویسم و شخصیت او را معرفی کنم.

گفتنی است، در پایان آیین رونمایی از کتاب «فرنگیس»؛ از خبرنگاران همکار با انتشارات سوره مهر همزمان با 17 مرداد روز خبرنگار تقدیر شد.

کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
اخبار مرتبط