loader-img
loader-img-2
بعدی
بعدی بازگشت
بعدی بازگشت

«زندگی به سبک اطلسی ها»؛ روایتی از سبک زندگی شهدای زن رونمایی می شود

کتاب «زندگی به سبک اطلسی ها» به قلم محبوبه زارع همزمان با هفته دفاع مقدس رونمایی می شود.

چهارشنبه 25 شهریور 1394

همزمان با آغاز هفته دفاع مقدس، کتاب «زندگی به سبک اطلسی ها» در فرهنگ سرای مهر رونمایی می شود.

از جمله حاضرین و سخنران ها در برنامه رونمایی از کتاب «زندگی به سبک اطلسی ها» امیر سرتیپ محمد حسن نامی؛ جانشین بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس، مریم مجتهدزاده لاریجانی؛ رئیس سازمان نشر آثار و ارزش های مشارکت زنان در دفاع مقدس، لاله افتخاری؛ نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی، محبوبه زارع؛ نویسنده کتاب، پروین مومن زحمتکش؛ مدیر ادبیات و هنرهای نمایشی سازمان نشر آثار و ارزش های مشارکت زنان و یوسف سخنور؛ مدیر انتشارات امینان قابل ذکر است.

بنا بر این گزارش، دفتر اول کتاب «زندگی به سبک اطلسی ها» به نویسندگی محبوبه زارع و با همکاری سازمان نشر آثار و ارزش های مشارکت زنان در دفاع مقدس، نیروی دریایی سپاه پاسداران و انتشارات امینان با شمارگان هزار و صد نسخه، 264 صفحه و در قطع رقعی منتشر شده است.

این کتاب با مقدمه ای درباره سبک زندگی ایرانی- اسلامی زنان شهید، به نقل بیوگرافی کوتاه و بیان خاطراتی داستان گونه از زندگی 52 بانوی شهید دفاع مقدس که هر یک درسی ویژه از توکل، اخلاق، سخاوت، انصاف، مطالعه و کتابخوانی، امانت داری و مکارم انسانی می دهند، می پردازد.

یکی از ویژگی های این کتاب، آغاز خاطره هر شهید با حدیثی مرتبط از یکی از معصومین(ع) است؛ ضمن اینکه در خلق این اثر تلفیقی از هنر داستانی با سبک زندگی شهدا انجام شده و در قسمت ارمغان خون که در پایان خاطره هر شهید آورده شده، به تحلیل شخصیت شهید مورد نظر پرداخته شده است.

شهیدان الهه زینال پور تبریزی، سیده زهرا زکی پور، سونا دشتی، دیانا کاکاوندی، فرشته آل کثیر، باختر بیگلری، سیده طاهره هاشمی، فاطمه گنجی، مهناز کلانترنیا، گل گل بیراوند و طوبی یزدان خواه برخی از 52 شهیدی هستند که خاطراتی از شیوه زندگی آن ها در کتاب «زندگی به سبک اطلسی ها» آمده است.

همچنین در صفحه 42 کتاب در خاطره ای از شهید زینب کمایی که در هشتم خردادماه سال 46 در آبادان متولد و در هفتم فروردین سال 61 در شاهین شهر اصفهان به شهادت رسید می خوانیم: «او عاشق خدا بود. بر سر برگ تمام دفترهایش نوشته بود: می خواهم لحظه ای فراموش نکنم که در محضر خداوند هستم و هیچ گاه گناه نکنم. همیشه می گفت: شهادت فقط در جبهه های جنگ نیست، اگر انسان برای خدا کار کند و به یاد او باشد و بمیرد، شهید است. همیشه غسل می کرد. چهارده ساله بود که هنگام بازگشت از مسجد، منافقین او را با چادرش خفه کردند و به شهادت رساندند. دو روز بعد جنازه زینب پیدا شد و به همراه پیکر سیصد و شصت شهید عملیات فتح المبین در گلستان شهدای اصفهان در خاک آرمید.»

قابل ذکر است رونمایی از کتاب «زندگی به سبک اطلسی ها» روز سه شنبه 31 شهریورماه، ساعت 16 در سالن فرهنگ سرای مهر برگزار خواهد شد.

علاقه مندان جهت شرکت در این برنامه می توانند به فرهنگ سرای مهر واقع در خانی آبادنو، خیابان شهید لطیفی، کوچه تگرگ، بوستان بعثت مراجعه و یا جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن: 55033900 تماس بگیرند.

کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
اخبار مرتبط
محصولات مرتبط