بعدی
بعدیبازگشت
بعدیبازگشت
  • راه چهل و یک منتشر شد
  • راه چهل و یک

راه چهل و یک منتشر شد

چهل و یکمین (11+30) شمارة مجله فرهنگی ـ تحلیلی "راه" از سوی دفتر مطالعات جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی منتشر شد. در این شماره که بخش اعظم آن به پروندة عدالت"زمینی" با محوریت بررسی سیاست های زمین و مسکن در سه دهه گذشته اختصاص دارد با همة وزرای مسکن بعد از انقلاب گفت و گو شده و غلامحسین کرباسچی در یک مصاحبة مفصل سه ساعته با تیتر: « وقتی آقای هاشمی می گوید؛ چه می توان کرد؟ » چالش های مدیریتی خود را باز گفته است.

شهاب گنابادی وزیر مسکن دولت مهندس موسوی در میز گردی با تیتر" برکناری دوساعت بعد از نیمه شب" مشکلات زمین و شهر سازی در سال های اول بعد از انقلاب را توضیح داده است. کتیرایی وزیر مسکن دولت بازرگان، آخوندی وزیر هاشمی ، عبدالعلی زاده وزیر خاتمی و سعیدی کیا وزیر مسکن احمدی نژاد نیز در مصاحبه های مفصل خود سیر سیاست های زمین و مسکن تا کنون را به نقد کشیده اند.

" چرا سودا گران املاک به خون او تشنه اند؟" نیز مطلبی است پیرامون سیاست های احمدی نژاد در دو سال اخیر در حوزة مسکن. همچنین در بخش های دیگری از این شماره گزارشی از وضعیت انتخابات
پارلمان لبنان و گروه ها و جریان های سیاسی فعال در آن
و گزارشی از سیر تحریم کالاهای اسراییلی در ایران و فراز و فرودهای آن تا کنون منتشر شده است.
مقاله پیرامون دکتر شریعتی و مقایسه مبانی وی با حضرت امام از دیگر مطالب مندرج در این شماره است.
"فراز و فرود یک تجربه اقتصادی – فرهنگی" نیز گفتگویی با مدیر موسسه فرهنگی آرمان است که طی آن ظرفیت ها و چالش های کار فرهنگی ارزشی در بخش خصوصی تشریح شده است.
طنز، گزارش تصویری انتخابات دهم ریاست جمهوری، گزیده ای از یادداشت های وبلاگی در مورد آزادی حجت الاسلام جهانشاهی از زندان و مصاحبه ای با کمال سجادی سفیر سابق ایران در ویتنام از دیگر مطالب این شماره است.
سرمقاله این شماره مطلبی است به قلم محمود احمدی نژاد با عنوان " دولت عقلانی یا عقل دولتی؟"
برای تهیه نشریه علاوه بر فروشگاههای دفتر نشر معارف و سایت پاتوق کتاب، می توانید با شماره های ۰۲۱۶۶۹۶۸۸۹۷و ۰۲۱۶۶۹۶۸۸۹۸ و 09356339825 تماس بگیرید.

جمعه 16 خرداد 1399
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی