بعدی
بعدیبازگشت
بعدیبازگشت
  • ساختار قدرت و تأثیرگذاری یهودیان در آمریکا کتاب شد

ساختار قدرت و تأثیرگذاری یهودیان در آمریکا کتاب شد

ساختار قدرت و تأثیرگذاری یهودیان در آمریکا در کتابی با عنوان «هولوکاست و نفوذ یهودیان در ایالات متحده آمریکا» نوشته «دیوید دیوک» با ترجمه محمدرضا میرزاجان منتشر شد. این کتاب گزارشی از میزان نفوذ یهودیت و صهیونیسم در تمامی ارکان ایالات متحده آمریکا و مبتنی بر وقایع هولوکاست است.

صهیونیسم با تکیه بر ترفند مظلوم‌نمایی توانست از فرصت جنگ جهانی دوم که خود طراح و آتش‌افروز آن بود، استفاده کند و با فضاسازی بسیار ماهرانه و اغراق آمیز، قوم یهود را مظلومان و قربانی جنگ جهانی دوم نشان دهد و با اشغال سرزمین مقدس فلسطین و آواره‌کردن مردم این سرزمین، پایگاه یهود را بنا کند.

نویسنده در بخشی از این کتاب با عنوان «مادر همه هولوکاست‌ها» آورده است: «مناسب‌تر آن است که مجموع جنگ جهانی دوم را به عنوان هولوکاست بدانیم، نه این که آن را مخصوص رنج یهودیان تلقی کنیم. بدون شک بمباران‌ زیباترین شهرهای اروپا و نابود ‌کردن دستاوردهای هنری آن و کشتن و سوزاندن ده‌ها میلیون نفر از بهترین وشجاع‌ترین جوانان، از بیخ و بن برکندن ده‌ها میلیون غیر نظامی بی‌گناه از ملیت‌ها و نژادهای مختلف اروپایی و تحمیل گرسنگی و فقر و تجاوز به زنان و دختران و قتل عام‌‌کردن آنان، بزرگترین و فاجعه‌انگیزترین «هولوکاستی» است که دنیا به خود دیده و جهان متمدن امروز، پیوسته تاثیرات فرهنگی و ژنتیکی آن را در طول نسل‌های آینده احساس خواهد کرد.»

اثر حاضر در سه فصل با عناوین «تحقیق و بررسی در مقوله هولوکاست»، «نفوذ یهودیان در سیاست آمریکا» و «ریشه‌های گرایش به غیر یهود» تنظیم شده است.

از بخش‌های گوناگون این اثر می‌توان به سه قربانی معروف هولوکاست، داستان صابون یهودیان، شاهدانی به نفع هولوکاست، انگیزه‌های ماجرای هولوکاست، رباخواری یهودیان، بردگی سفیدپوستان و فعالیت‌های تجاری یهودیان اشاره کرد.

این کتاب بخشی از تحقیق دیوید دیوک است که سال 2007 میلادی انجام و توسط ابراهیم یحیی‌الشهابی به عربی ترجمه شد.

چاپ نخست کتاب «هولوکاست و نفوذ یهودیان در ایالات متحده آمریکا» از سوی انتشارات قدر ولایت در 278 صفحه و بهای 2500 ریال منتشر شده است.

سه‌شنبه 16 تیر 1388
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
اخبار مرتبط