بعدی
بعدیبازگشت
بعدیبازگشت
  • «بی خوابی عمیق» سیار، نامزد جایزه قیصر امین پور
  • بی خوابی عمیق

«بی خوابی عمیق» سیار، نامزد جایزه قیصر امین پور

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر شعر جوان، محمد رضا عبدالملکیان دبیر سومین دوره کتاب سال شعر جوان(جایزه قیصر امین پور) اعلام کرد: دکتر ضیاء موحد، محمدعلی بهمنی، ساعد باقری و حافظ موسوی به عنوان داوران مرحله نهایی کتاب سال شعر جوان از هفته گذشته کار بررسی 21 اثر راه یافته به مرحله نهایی را آغاز، و پس از برگزاری چهارمین جلسه داوری 7 اثر را به عنوان نامزدهای کتاب سال شعر جوان اعلام کردند.

اسامی این کتاب ها به ترتیب حروف الفبا به این شرح است: "از پنجره‌های بی پرنده؛ علیرضا بدیع"، "بی‌خوابی عمیق؛ محمدمهدی سیار"، "پارو زدن در خاک؛ داریوش معمار"، "دالان حاج مختار پلاک 9؛ مجید سعدآبادی"، "دروغ‌های مقدس؛ حامد ابراهیم‌پور"، "دنیا از ما چشم برنمی‌دارد؛ الهام اسلامی" و "نی زن، جزامی و باد؛ سعدی گل بیانی"

عبدالملکیان افزود: این آثار طی هفت برنامه مستقل از روز 18 لغایت 25 آبان با حضور صاحب‌نظران و علاقه مندان معرفی، نقد و بررسی خواهند شد و همزمان با نشست‌های یادشده، نمایشگاه تخصصی شعر و مسابقه کتابشناسی از 18 تا 28 آبان در محل دفتر شعر جوان، واقع در خیابان شهید کلاهدوز، نبش خیابان شهید نعمتی دایر خواهد بود.

مراسم پایانی و معرفی کتاب سال شعر جوان، پنج‌شنبه(28 آبان) از ساعت 16 و 30 دقیقه تا 20 در سالن بتهوون خانه هنرمندان ایران، برگزار می شود.


کتاب «بی خوابی عمیق» این شاعر جوان انقلاب شامل 50 شعر در قالب‏های کلاسیک و نو است و اشعاری با مضامین آیینی، اجتماعی و آزاد را در بر می‏گیرد.

سیار با این شعرها مقام اول بخش کلاسیک را در جشنواره بین المللی شعر فجر سال 87 به دست آورده است.

این کتاب یکی از ده کتاب جدید مجموعه‏ای به نام "شعر امروز" است که برای ارج نهادن به تلاش‌های شاعرانی که با شور و توان جوانی، دست به خلاقیت و نوآوری در بدنه شعر امروز فارسی زده‌اند، به بیست و دومین نمایشگاه بین‏المللی کتاب آمده است.

مجموعه "شعر امروز" که از تولیدات مرکز آفرینش های ادبی حوزه هنری است با صفحه آرایی و طرح جلدی متفاوت توسط سوره مهر منتشر شده است.

محمد مهدی سیار شاعر جوان و تهران‌نشین اهل فسا، دانشجوی تحصیلات تکمیلی در دانشگاه امام صادق (علیه السلام) است. سیار، هم به قالب غزل علاقه دارد و هم به قالب‌های آزاد. در هردو مورد نیز مفهوم‌گراست و اهل دقت‌ها و تأمل‌های ویژه شاعران مفهوم‌گرا.

این کتاب در فروشگاههای دفتر نشر معارف و سایت پاتوق کتاب موجود و قابل تهیه است.

شنبه 10 خرداد 1399
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
اخبار مرتبط