بعدی
بعدیبازگشت
بعدیبازگشت
  • انتشار سفرنامه حج علیرضا قزوه
  • علیرضا قزوه

انتشار سفرنامه حج علیرضا قزوه

سفرنامه حج علیرضا قزوه با عنوان «پرستو در قاف» ـ در ایام حج ابراهیمی ـ از سوی انتشارات سوره مهر منتشر شد.

به گزارش خبرگزاری قرآنی ایران (ایکنا) «پرستو در قاف» عنوان سفرنامه حج علیرضا قزوه، شاعر و نویسنده آیینی است که همزمان با مناسک حج ابراهیمی و در آستانه روز عرفه و عید سعید قربان منتشر شده است.

چاپ نخست این سفرنامه سال‌ها پیش به اتمام رسیده بود و به رغم استقبالی که از آن شده، نویسنده چندان تمایلی به تجدید چاپ آن نداشت تا اینکه سفر دوباره نویسنده به سرزمین وحی در سال گذشته بهانه‌ای شد تا این سفرنامه پس از سال‌ها با تجدید نظر منتشر شود.

به گفته نویسنده وجه تسمیه عنوان کتاب «پرستو در قاف» به آنجا برمی‌گردد که پرستو نام پرنده‌ای است که از جهت سفرهای بعیده و حج مشهور است و قاف هم عالم قرب حضرت رب‌الارباب و نیز تلفظ نام پنجاهمین سوره قرآن است.

«پای کوه احد»، «پشت در بسته حرم»، «اعراب و جاهلیت مدرن»، «شیطان مرا سنگسار کرد» ، «هروله میان مرگ و زندگی»، «در سرزمین حسرت و آگاهی» و «آب زمزم می‌خورم، اما سرابم همچنان» عنوان بعضی از سرفصل‌های سفرنامه حج علیرضا قزوه است.

«پرستو در قاف» در 140 صفحه قطع رقعی و با قیمت 2 هزار و 500 تومان، در شمارگان 2هزار و 500 نسخه منتشر شده است.

علیرضا قزوه، در سال 1342 در گرمسار دیده به جهان گشود. وی مولف حدود سی اثر منتشر شده در حوزه‌های شعر، تحقیق، پژوهش و سفرنامه، و از نام‌های شناخته‌شده شعر انقلاب اسلامی است. نام قزوه در کنار نام شاعرانی چون سلمان هراتی، سید حسن حسینی، قیصر امین‌پور و ...همواره حضوری پررنگ در شعر اجتماعی، آیینی و شعر دفاع مقدس داشته است.
علیرضا قزوه مسئولیت‌های فرهنگی زیادی داشته. از جمله، وی وابسته فرهنگی ایران در تاجیکستان، رییس شورای شعر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، دبیر نخستین جشنواره بین‌المللی شعر فجر و مدیر مرکز تحقیقات زبان فارسی دهلی نو بوده است.

آثار مکتوب زیر از این شاعر و نویسنده در فروشگاه اینترنتی سایت پاتوق کتاب و نمایندگی های تهران و قم دفتر نشر معارف قابل تهیه است:
از خیبر جنوب
از نخلستان تا خیابان
با کاروان نیزه
روایت چهاردهم
قطار اندیمشک و ترانه های جنگ
من می گویم، شما بگریید
پشت هر سنگ ، خداست

سه‌شنبه 6 خرداد 1399
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
اخبار مرتبط