بعدی
بعدیبازگشت
بعدیبازگشت
  • «از اینجا آغاز می‌شود»؛ روایت توکلی از تاریخ جنبش دانش‌آموزی
  • از اینجا آغاز می‌شود

«از اینجا آغاز می‌شود»؛ روایت توکلی از تاریخ جنبش دانش‌آموزی

تاریخچه جنبش دانش‌آموزی در جمهوری اسلامی ایران در کتابی با عنوان «از اینجا آغاز می‌شود» به قلم یعقوب توکلی از سوی اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان منتشر شد.

به گزارش دفتر مرکزی اتحادیه انجمن‌‌های اسلامی دانش‌آموزان، جنبش دانش‌آموزی با ایجاد موجی برای تغییر منطق تفکر، ادبیات و گفتمان نسل جوان مطرح شده است.

این جنبش، حرکتی فرهنگی ـ اجتماعی‌ است که مواضع سیاسی خود را در قالب ترویج فرهنگ ناب اسلامی در تمامی سطوح و پرهیز از موضع‌گیری‌های روزمره سیاسی و حزبی اتخاذ می‌کند.

در مقدمه کتاب «از اینجا آغاز می‌شود» آمده است: «بازخوانی هویت و تبار انقلابی نسل جدید انقلاب و مشخص کردن سهم دانش‌آموزان برای نیل به آرمان‌های مقابله با جلوه‌های شیطانی ناامیدی و کم‌کاری، تخدیر، فرافکنی‌ها، تنبلی و ترس، مساعدت به نظام تعلیم و تربیت کشور برای تحول بنیادین در آموزش و پرورش، ترویج گفتمان امیدبخش، هویت‌‌آفرین، نشاط برانگیز و عقلانی مهدویت در فضای دانش‌آموزی و نیز جهت‌یابی مطالبات دانش‌آموزان و تعالی آن منطبق با آرمان‌های امام راحل و رهبری از اهداف تشکیل جنبش دانش آموزی است.»

این کتاب در پانزده فصل منتشر شده که «تحلیل شناختی در ضرورت بحث دانش‌آموزی»، «لزوم تبیین اصالت و پیوستگی جنبش دانش‌آموزی» و «مبانی تقسیم‌بندی مقاطع تاریخی جنبش دانش‌‌آموزی در ایران» برخی از فصول آن را تشکیل داده‌اند.

«مدارس اسلامی؛ یکی از کانون‌های جنبش دانش‌آموزی»، «تاریخچه فعالیت‌های دانش‌آموزان جبهه ملی در سال‌های 1340-1339» و «گسترش جنبش دانش‌آموزی ایران» دیگر مباحث کتاب را تشکیل می‌دهند.

کتاب «از اینجا آغاز می‌شود» در 300 صفحه و شمارگان 5000 نسخه منتشر و در 12 هزار مدرسه توزیع شده است. همچنین در پایان این کتاب، اسناد و عکس‌هایی مربوط به جنبش دانش‌آموزی داده شده است.

آثار مکتوب زیر از این نویسنده و محقق تاریخ معاصر در فروشگاههای دفتر نشر معارف و سایت پاتوق کتاب موجود و قابل تهیه است:
راز درخت سیب
اسلامگرایی در مصر
خاطرات علی امینی
سبک شناسی تاریخ نگاری معاصر ایران

شنبه 10 خرداد 1399
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی